Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Miért nem tojnak a tyúkjaim?

Figyelt kérdés

Kb. 4-5 hete vettem 18 hetes tyúkokat. (Lohman brown classic)

Lehet azért nem tojnak mert hideg van nekik? Vagy akkor tojnának csak keveset? Arra is gondoltam, hogy csak tavasszal fognak tojni, ha melegebb lesz.

Nem úgy néznek ki mint akik fáznak.

Bár én 18hetesnek kicsinek gondoltam. De mindig 20 heteseket szoktam venni, de szerintem kicsik voltak.

De még példányok között is nagyon nagy különbségek vannak. Szerintem az is lehet, hogy fiatalabb tyúkokat adtak el mint amit mondtak.

Vagy miért nem tojhatnak?



2021. nov. 11. 19:52
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Hideg és sötét van, ha tojást szeretnél, 12 óra a napi minimális megvilágítás.
2021. nov. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Hideg van es keves a feny. Szqbadtartasu tyukok nem tojnak mar ilyenkor olyan intenziven,ha folyamatosan bent lennenek napi 16 oraban megvilagitva melegen, akkor tojnanak valoszinuleg.
2021. nov. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
82%
Az első kettő válasz igaz, és én szerintem meg még az is lehet a baj, hogy túl fiatalok. Úgy tudom, hogy 7 hónapra tojnak a tyúkok.
2021. nov. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Másodiknak de az a baj, hogy egyet se tojnak, a 2évesek 10 tyúkból 5-6 tojás naponta.
2021. nov. 11. 20:26
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Májusi csibék leginkább csak karácsonykor, vagy csak tavasszal tojnak, mivel ez a legkedvezőtlenebb idő a tojásrakásra, ezért hiába érettek rá, náluk akkor indul be a tojástermelés, hamár jobb az idő. (Szabad tartásban, mindenféle megvilágítás, segítség nélkül).


Ha jól tudom, valahogy úgy tartja a mondás, hogy az áprilisi csibe a legjobb, mert az már nem hidegben kel, de Mindenszentekre megtojik.

2021. nov. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A mieink még vedlenek, kb egy hónapja nem tojtak. Nem ez van náluk is?
2021. nov. 12. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem hinném. Nem potyog a tolluk.
2021. nov. 12. 07:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikor épp vetkőznek se tojnak a tyúkok. Most meg annak szezonja van.
2021. nov. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális ilyenkor. Majd tavasszal.
2021. nov. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!