Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyi tőkével kell rendelkezn...

Mennyi tőkével kell rendelkeznem, ha teljesen nulláról szeretnék tojásokkal kereskedni? Illetve ha már beindult, havi szinten mennyi a költsége? Pl. a takarmány ára stb.

Figyelt kérdés
nem ipari mennyiségben kellene a tojás, hanem kb. havi 50-100.000 Ft bevételt szeretném, h meglegyen.

2021. nov. 12. 14:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Ugyan , stikába full feketen nem arulod ki , de ekkora bevetelre vállalkozni legálisan bukta . Nincs ertelme sem lehet kivitelezni . Tucatnyi rivalis multi piac arulja . Hobbi csirkések sem keresnek rajta , maradék pluszc táp , kapirgal a mezőn stb , kiegeszités es házi ...
2021. nov. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Alaptőke helyett, illetve mellé, inkább a szakmai tudás az, ami jobban kellene.

A fajtaválasztás meg a helyük kiépítése sem mindegy, ha valódi bevételt szeretenél.

Számolj az ivóvíz, fény és egyéb tárgyi berendezésük költségével (etetők, itatók, tojófakkok, karanténos ketrec-ennyi állat esetén gyorsan végig egy egy állományszintű betegség! stb.).

Alom költségek, és sajnos a takarmányárak, vitamin-, nyomelempótlók árai sem elhanyagolhatóak mostanság!

Illetve legyen egy jó, megbízható, haszonállatokhoz értő állatorvosi segítséged is.

2021. nov. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
ŐStermelői,állat tenyésztői szakmád.pénz az álaltorvos,tápok,vitaminok,tyuk vásárlás,alom
2021. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
13%
Mi is tyúkokat akarunk tartani. Sajnos kertünk nincs, emeletesházban kezdenénk a dolgot. Erkély van. Először csak pár tyúk majd a haszonból vennénk kertesházat. Csak az alattunk lakó öreglány tuti szólni fog a kukorékolás miatt. Adnátok tippeket? Nálunk lehet venni tyukot 600-700 ft-os darabáron.
2021. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
4. Szerintem így felejtős, én mindenképpen kertes házban vágnék bele a baromfitartásba. Amíg ez nincs meg addig én valami más bevételi forrást keresnék
2021. nov. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
97%

4-es: komolyan két tyúkból akartál házat venni??? :D

Komolyan azt sem tudod, hogy a tyúk nem kukorékol? :D

Vagy várnád, hogy mikor tojik a kakas? :D

Rég röhögtem ilyen jót :D

2021. nov. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
41%
6/6: nem 2 tyúkból, először csak pár db-ot vennénk, azok aztán szaporodnának! Értsd: a tojások egy részét kiköltenék, ehhez értelemszerűen kakas kell, ami viszont kukorékol! Amúgy a tyúknak is van hangja, ha ezt eddig nem tudtad volna :D Nem írtam üzleti tervet, de szerintem logikus, hogy 2 tyúkból még nem telik családi házra :D Itt tyúkfarm lesz wazze, ne viccelj, 50 négyzetméter!!
2021. nov. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
50 négyzetméteres teraszon sem fogsz egy házra valót összekotkodálni :D
2021. nov. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
21%
Nem baj, nem számít, nem a ház a cél. Mi a tyúkokért vagyunk, értük akarunk élni. Csak jobb lenne kertesház, ott több tyúk fér el. De így is szeretni fogjuk őket.
2021. nov. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
9-es. Az az érzésem, te már eldöntötted hogy a panelban fogsz tyúkot tartani, tökmindegy hogy nekünk erről mi a véleményünk.
2021. nov. 12. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!