Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen egészséges fajta...

Milyen egészséges fajta nyúlat válasszak?

Figyelt kérdés

Inkább közepes vagy nagy? Esetleg jó a keverék is? Eddig Új-Zélandi vörösen gondolkoztam, azt kicsit nehéz beszerezni mondjuk.


Más kérdés: Mi lenne pl ha az Új-Zélandi vöröset és fehéret pároztatnám?



2021. dec. 15. 08:19
 1/7 A kérdező kommentje:
És gazdaságos legyen, érje meg tényészteni. Célom a tenyésztés, hús miatt magunknak de ha már túl sok lenne adnék is el valószínű.
2021. dec. 15. 08:22
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Székely nyúl. Nagyon ellenálló, húsra is kiváló, de gyönyörű szép is. Fiatal fajta, tehát itthon elsők között árulhatsz székely kis nyulat. (Remélem helyesen tenyészted majd, ne rontsd el)
2021. dec. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az újzélandi vöröset nem mondanám ritkának, igazán kedvelt fajta lett ebben az évben, sokan fogtak bele.

Közepes testűek hús hozamáról, gazdaságosságáról nem tudok nyilatkozni, én német óriással (lepketarka) foglalkozom, teljesen meg vagyok velük elégedve, mert ahány hónaposan annyi kilók, szakirodalom szerint jó a takarmányhasznosítása, plusz én nem adok nekik semmi mást csak lucernát, árpát, meg répát.


Székely nyulakat tényleg nagyon dicsérik, ugyanígy a magyar óriást is, bár szerintem utóbbihoz nehéz hozzájutni, nem olyan elterjedt.

2021. dec. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Mindenképp fogok tenyészteni Székely nyúlat és Új-Zélandi Vöröset is. Vérfrissétés céljából mivel pároztassam a Székely nyúlat?
2021. dec. 15. 20:51
 5/7 Senior Séf ***** válasza:
100%
Én 20 éve lepketarkát tartottam,csak zabon, répán, meg szénán. Akkr nagyon bejött.
2021. dec. 16. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 ne keverd. Vérfrissítés gyorsan gyanánt máshonnan szerezz be székely nyulat, aminek semmi köze ahhoz, amelyik neked van, de egy fajtához tartoznak. Nem szükséges keverni igy is egy genetikai egyveleg kb ez a nyúl, de ennek köszönheti azt a sok jó tulajdonságát is.
2021. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
(a "gyorsan" nem tudom hogy került oda)
2021. dec. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!