Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Bak kecske vágása?

Bak kecske vágása?

Figyelt kérdés

Ahány embertől kérdeztem mindenki mást mondott... Szóval lenne egy bak kecskénk elvileg januári születésű a volt gazdája szerint.


Herélés nélkül nem lesz büdös a húsa?


Köszönöm szépen!


2021. dec. 18. 14:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
9%
Elméletileg nem. Miért lenne? A disznót sem herélik, és a kakast sem vágás előtt, vagy születése után. Bár a disznót szokták nyilván, de nem emiatt.
2021. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Kecskéhez nem értek, de régen nagyban foglalkozott disznókkal a családom. Ha a disznót nem herélik ki, rettentő büdös, ehetetlen kanszagú a húsa. Olyan szagot áraszt, mint a sperma. Még ha egy rejtettheréjű kan húsát bekeverik más húsok közé, akkor a többit is elrontja, olyan erős ez a szag. Legfeljebb covidfertőzöttek tudják megenni... Én már találkoztam ilyennel vágóhídi termékben, szörnyű volt.
2021. dec. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

1-es, de részben amiatt is herélik a malacokat, kettes nagyon jól írja.


Már egy éves bakkecskénél benne van, hogy büdös a húsa, de kinek mi. Én az 1 éves baripörköltet sem bírtam már megenni, mert egyszerűen büdös volt az én gyomromnak.

2021. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Pont ez az, hogy van aki a disznóra hagyatkozva herélésre szavaz van aki pedig az ellenkezőjét állítja.


Már olyanokat is kérdeztem akiknek rengeteg kecskéjük van de ők kicsinek kiherélik.


Szóval passz..

2021. dec. 18. 15:26
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Kandisznónál kb. egy hónap kell, hogy kimenjen a szag. Fedezésre használt öreg kanokat is vágás előtt 4-5 héttel kiherélik, és jó lesz a húsuk. Egész biztos, hogy ez kecskéknél is működik, ha egyáltalán büdös a húsuk, ezt nem tudom.
2021. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Minatoya-chan ***** válasza:
100%
Mi vágtunk kecskét tavaly az egyik bak volt. A hentes elvágta a torkát, és miután abbahagyta a rángatózást, akkor vágta csak ki a heréit. Nem volt büdös a húsa. Pont olyan volt mint a nőstényé.
2021. dec. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Vágtunk már kecskét de nem bakot. Minden bizonnyal maradunk a herélésnél. Szép nagyra nőtt ahhoz, hogy a kutyának lökjem ha tényleg büdös lenne.


Régen a szüleim tartottak de kölcsön bak fedezte az anyákat.

Most, hogy van nagy kertünk ólakkal, beszereztem 2 nőstényt és ezt a bakot.

Ez a bak egy igazi gyökér. Lányokkal nincs gond. A fiú fejel mindent és mindenkit. Dolgát nem akarja tenni. Többiek oldalai véresek, bántja őket. Múlthéten felöklelt, tiszta fekete a combom.

Ismerőseim akik tartanak kecskét szerintük selejt. Abban viszont egyik se tud segíteni, hogy le lehet e vágni mert ők még kicsinek herélik őket.

Szóval ezért döntöttem úgy, hogy fazékba vele.

2021. dec. 18. 21:33
 8/18 Minatoya-chan ***** válasza:
100%

Az én bakom is ilyen hülye volt. Amíg le nem vágtuk kék, lila, fekete volt a combom. Szerencsére a nőstényeket nem bántotta, csak néha próbált rájuk mászni.

Nem hiszem, hogy hetekkel előtte ki kell herélni, de ti fogjátok megenni, úgyhogy tegyétek, ahogy jónak látjátok. :)

2021. dec. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Jobb, ha előtte mi van herélve.
2021. dec. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kifejeli a vödröt a kezemből még úgy csinál mint a bika a filmekben...frankón nekem fut és repülök vödröstől.

Kerítés még hagyján mert azt már többször rendbe kellett hoznunk de a kültéri világításaink elszálltak mert lerágta a kábeljét. Hogy hogy a fenébe ment fel oda az számunkra rejtély.

6 ólunk van de egyiken sincs már ajtó mert szétfejelte.

Sikerült szétcsesznije a kerítést átjutott a kacsákhoz libákhoz, a kacsát úgy lezúzta, hogy lábra nem tud állni.

Sorolhatnám de tényleg egy idióta jószág.

Én tök reménykedtem, hogy lesznek kis gidáink.

Lányokra menne de nem kell nekik, mondjuk nem is csodálom hisz félnek tőle, állandóan véres foltok vannak rajtuk.


Van egy csaj aki tart kecskéket, ő ajánlott nekem egy bak kecskéjét 15 ezerért de kételyek vannak bennem, hogy miért akarja napirenden eladni nekem. Jófejségből vagy megakar tőle szabadulni..


Mondjuk én ettől a kecskétől megakarok szabadulni. Ha már felhízlaltam legyen értelme és ne a kutyának kelljen lökni mert amúgy szép nagy állat.

2021. dec. 19. 17:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!