Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Megéri nyúl tenyésztéssel...

Megéri nyúl tenyésztéssel foglalkozni leadásra?Mennyiért vásárolják most fel őket? Van rajta haszon?

Figyelt kérdés

#Nyúl,tenyésztés,leadásra
2022. jan. 13. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem magad vágjad, és add el háziként, többet kérhetsz érte, ha jó helyen adod el, reklámozva, hogy nem ipari. Mondjuk tényleg ne legyen ipari.
2022. jan. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor éri meg, ha van saját szénád. Nagyon felment a takarmány ára.
2022. jan. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Itt nálunk 185.Ft/kg a lucernás nyúl táp. És arra lesz is vevő?

2022. jan. 13. 18:45
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak saját felhasnáásra tenyésztettük egy darabig. De pont a magas takarmányárak miatt álltunk le róla.
2022. jan. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak saját felhasználásra csinálom, húsfelvásárlás nincs. Sokan háziként adják el a saját környékükön (tudtommal 1500-2500 ft/kg között ingadozik az ára, helyfüggő), 1-2 emberről hallottam, aki sikeresen szerződött nagyobb cégekkel - de szerintem idáig el kell jutni és nem csak úgy belevág az ember. Sok anya kell ekkora mennyiségnél, és rengeteg munka.


Ne a táp árát nézd, főként széna/lucernaszéna kell nekik, van aki egyáltalán nem is tápozik (pl én) - lehet így is meg úgy is csinálni, kinek mi jön be. De érdemes kipróbálni és kiszámolni, hogy neked, melyikkel, hogyan éri meg jobban.


Az biztos, hogy idő mire a kezdeti felszerelések (több százezres tétel egy normális nyúlház, amiben van hely mondjuk 5-6 anyának + növendékeknek, de lehet ma már ezzel keveset mondtam) egyáltalán megtérülnek.


Szerintem kezd kicsiben, saját felhasználásra, aztán ha tetszik lehet fokozatosan bővülni.

2022. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2022. jan. 13. 22:01
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
Könnyen kitudnak dögleni, arra vigyázni kell
2022. jan. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7-es oltott, normálisan tartott állomány nem pusztul ki.


Persze ehhez normális takarmány kell, normális elhelyezéssel (nem huzatos, de szellőző, nyáron sem túlságosan meleg).

2022. jan. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!