Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem gondolják úgy sokan, hogy...

Nem gondolják úgy sokan, hogy a húsvétra felnevelt, majd levágott bárány elfogyasztása egyenlő a kannibalizmussal ? Illetve a "gyerek-evéssel" ?

Figyelt kérdés
2022. febr. 5. 07:01
1 2 3 4
 1/38 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az arab országokban "divat" a fogyasztásuk, meg az olaszoknál, de én nem szoktam ehez hozzá és nem is szeretnék, a szarancsétlen állat 2 hónap nevelés után konyhakésznek számít...
2022. febr. 5. 07:03
 2/38 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bárány zavar? Ott van a disznó,szarvasmarha,tyúkok,pulyka,stb. Persze van akit zavar,ők lesznek a vegetáriánusok,viszont engem ez a szelektálás zavar. A többi állat is ugyanolyan érző lény,nem csak a bari.
2022. febr. 5. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Jó de a többi állat nem 2 hónap alatt éri el a vágósúlyt, mondjuk a szárnyasok kivételével. De mivel gerinces, tanítható és városi szemmel még cuki is, igen zavar...
2022. febr. 5. 07:09
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi rántott csirke is hat hetes csirkéből készül, és az is gerinces.

Mondjuk emlősökből én se eszem meg azt, ami még kölyök. De azokat se támadók, akik igen. Mivel ha felnőnek, én is megeszem (az őzet kivéve).

2022. febr. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%
Igen furan uzemel az agyad. Akarmennyire is kedves neked es szeretgetni valo az etel az attol meg taplalek. Az ember mindenevo, ha tetszik ha nem. Attol hogy korunkban tudunk valogatni, es nem kell napi szinten megkuzdeni az eletben maradasert, az nem azt jelenti hogy a hus az nem etel. A kanibalizmus azt jelenti hogy sajat fajtarsat eszi. Illetve ember az embert mert az allatvilagban ez megszokott jelenseg. De ha te ugy gondolod hogy egy barany egyenlo a gyerek evessel, akkor a kedves szuleid valoszinuleg baranyok, igy felmerul a kerdes hogy tudtal ide irni a pataiddal?
2022. febr. 5. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
79%

Én szeretem a bárányt. Sajnos kevés vendéglő tartja az étlapon. Piacon nagyon ritkán van, de ha látok akkor mindig veszek.

Zöldfűszeresen-fokhagymásan szoktam sütni. Egészen puha, omlós és szaftos. Hiányzik belőle a jellegzetes birka-íz, szóval annak is ajánlom akit ez riasztana el.

Lassan kezdődik az ellési időszak, hamarosan érdemes lesz figyelni a piacon.

2022. febr. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
83%

#5

Ezen jót nevettem! 😂😂

Teljesen egyetértek veled, szerintem nem komplett a kérdező. 🤣🤣🤣

2022. febr. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
75%
Te már ilyen genetikai zsákutca vagy. Olyan dolgokból csinálsz problémát, aminek semmi értelme. Menj ki a szavannára és tüntess az oroszlánok ellen. Ez az élet rendje, vannak húsevő állatok, az ember is az. Ha nem tetszik, akkor ne egyél húst, de a többi embert hagyd békén a hülyeségeiddel. Persze, cuki a bárány meg a többi állat is, de ők sem élnek örökké és a kukacok helyett akár mi is megehetnénk a húsukat.
2022. febr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
81%
Nem, mert ezek az állatok arra lettek kitenyésztve hogy a húsa, a szőre, esetleg a teje is hasznot hozzon nekünk.
2022. febr. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
92%
A kannibalizmus a saját fajtársak megevését jelenti, erről itt szó nincs.
2022. febr. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!