Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Van értelme a házityúk tartásn...

Van értelme a házityúk tartásnak, szaporításnak ha az ember nem vágja le őket? Mit lehet tenni a sok kakassal, idős tyúkokkal?

Figyelt kérdés

Van közel 50 tyúkom és kakasom. Fele nagy termetű, másik fele kicsi.

Sajnos, az a problémám, hogy képtelen vagyok egyet is leölni! Sosem voltam rá képes!

Míg éltek a nagymamáim, ők vágták le őket, a feldolgozásban már én is segítettem, az nem okozott gondot.

Nagyon szeretem őket szaporítani, de így az a baj, hogy mindig csak egyre több lenne, ha folyamatosan keltetném őket...

Tyúkot könnyen el lehet adni, de a kakasokat nagyon nehéz, mert tőlük mindenki szabadulni akar...

Ez a főprobléma, hogy a kakasokból van sok...

Tavaly keltettem csibéket, de idén már nem akarok, mert így nincs értelme...



2022. febr. 23. 10:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Keress valakit, aki levágja neked.

A szomszédasszonyom se bírja levágni őket, engem kért meg. 6 kakasát vágtam le, aztán közösen pucoltuk fel őket. Kettőt nekem adott a munkámért cserébe. Nekem is megérte, neki is.

Így szerintem jó lenne, ha azzal nincs gondod, hogy megedd őket. Aki vágná, annak is lenne jóféle házi csirkehúsa, meg neked is. Öreg tyúkot is le lehet vágni, levesnek az a legjobb!

2022. febr. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat igy nincs, ha rajtad maradnak a kakasok, mert allandoan kakaskodni fognak egymassal, meg molesztalni a tyukokat, nalunk is van 4, a tobbit elajandekoztuk, csak vigye el valaki...
2022. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Öreg tyúk levesnek, öreg kakas pörköltnek kiváló. Ahogy az első is javasolta, keress valakit, aki levágja őket. Vagy esetleg hirdesd meg, élve is el tudod adni, nem csak konyhakészen.
2022. febr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%
Régen a tojás miatt is sokan tartottak tyúkokat. Ma meg már a drága etetni való miatt nem éri meg foglalkozni vele.
2022. febr. 23. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Olyanokat tudok, akik levágásra megvennék tőlem a kakasokat.

Sajnos, helybeli ismeretségi körben senkit nem tudok, aki nekem levágná...

Ez az egy megoldás marad, hogy másnak odaadom levágásra.

Négyes: a baromfitartás az régen se hozott hasznot, mert a takarmány sosem volt olcsó! Annak érte meg, akinek volt földje, ahol megtermeli a takarmányt!

De, most, 9 - 10 ezer forint egy mázsa takarmány! Plusz venni kell nekik vitaminokat, tápot! Abszolút nem éri meg anyagilag, csak hobbi!

Telente a drága gyógyszereket is meg kell venni nekik, mert a hidegben nagyon sok betegségük van...

2022. febr. 23. 11:24
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
5. Igen, abban igazad van hogy régen is drága volt a takarmány, de legalább a tojást meg a csirkehús helyben volt. Tehát, az volt rajta a haszon, hogy a családot ellátta élelemmel.
2022. febr. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, helybeli ismeretségi körben senkit nem tudok, aki nekem levágná...


Mi lenne, ha megkérdeznél csak úgy kísérletképpen két-három helybelit, hogy felesbe levágná-e, ahogy az egyeske írta.

Amúgy az idősebb kakashoz van egy hatalmas francia recept, a coq au vin, azaz a vörösboros kakas. Ha ettél már igazán finomat...


[link]

2022. febr. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Aztán!Ez tényleg jól néz ki!😋

Igazad van! Valahogy megpróbálom elintézni, hogy valaki levágja nekem.

A legjobb az lenne, ha én magam vágnám le, de nem tudom, hogy vegyem rá magam...

2022. febr. 23. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha idegenkedsz tőle, akkor ne erőltesd. Lehet hogy utólag még rosszabbul fogod érezni magad. A hetes voltam újból.
2022. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%
Én búza ocsút szoktam venni, 6000 forintért megy mázsája. Sosem keltetek kiscsibéket, hanem már fiatal jércéket veszek meg olcsón. Így nagyon megéri tartani őket a tojásokért, mert szabadon vannak tartva egy nagy füves, gyümölcsfás kertben. Így fele annyi gabona ocsút esznek meg, mert tudnak füvet legelni, kapirgálni és a hullott, kukacos gyümölcsöket is elfogyasztják.
2022. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!