Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szereztem 8db tyúkot, amik 1...

Szereztem 8db tyúkot, amik 1 éve tojótápon lettek tuladagolva, tehát ketreces, tojáshajcsárság volt a sorsuk. Megkaptam 8db-ot,és igen csak kopasz, tollhiányosak is. Tyúkolba tettem őket, falusi helyen. Lesz ezekből valami még?

Figyelt kérdés

Én nem adok tojótápot nekik! Konyhai maradék, kukorica és dara, magvak stb...

Mondjuk néznek rám, hogy mi ez amit adok nekik... Csórikáim, eddig nagyon sterilek voltak.



2022. márc. 25. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
63%

Vissza fognak tollasodni, de a tojás attól függ mennyi idősek.

Viszont ne várj csodát, kitojt tyúkok.

2022. márc. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Nem regenerálódnak?

Nekem ha heti 10db tojást adnak, már megfelel...

2022. márc. 25. 19:42
 3/14 anonim ***** válasza:
86%
A kitojt tyúkok még baromi sokáig tojnak ha rendesen vannak etetve, igen regenerálódnak. Mi mindig ilyen tyúkokat vettünk, mindig megerősödtek igaz kell nekik egy fél vagy 1 év legalább, hogy összeszedjék magukat, de utána sokáig rendesen tojnak.
2022. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. márc. 25. 19:52
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Elnézést, de mit vársz, mitől jöjjenek helyre?


Nagyon nem értem, hogy miért kell a tápot démonizálni, mikor abban minden benne van, amire az állatnak szüksége van, ezért tojnak olyan jól tőle.

Kukoricán, meg pucolt krumplihéján nem fognak kikupálódni, csak jól elzsírosodnak és hiánybetegségeik lesznek.


Nagyon jó a konyhai zöldhulladék, szuper, ha tudnak valahol kapirgálni (igen hamar belerázódnak majd ők is), de a tollakhoz fehérje (napraforgó, takarmányborsó) és mész kell (futor, takarmánymész, ÁP-17). Jó lenne a nagy hely, kapirgálás, hogy ne unatkozzanak, mert általában azért tollatlanok, mert egymás tollát kicsípik az unalomtól és rászoknak.


Kukorica ne haladja meg a takarmány 1/3-át, a többit töltsd ki búzával, árpával, max 15%-ban (együttesen) napraforgóval és/vagy borsóval.


Roborálásra jolovit egyszerűen adagolható, bevált szer.


Nem kell ezeket eltemetni (különben minek vetted, ha nem látsz bennük potenciált), 1 - 1,5 évig nagyon jó tojáshozamúak lesznek még, és mint írtam rá se lehet majd ismerni, hogy egykor ketrecesek voltak, annyira belerázódnak majd a szabadtartásba.

2022. márc. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jo helyük van, majd beindulnak, nyugi. De a tojotap sem ordogtol valo, az enyemek igaz csak 2 evesek, de kapnak mag mixet, tojotapot felvaltva, meg a munkahelyem konyhajarol selejt zoldsegeket.
2022. márc. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Azóta hoztam egy kakast nekik.
2022. márc. 28. 21:40
 8/14 A kérdező kommentje:
Milyen tápot javasolsz?
2022. márc. 29. 16:21
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
Versele Laga tojó tapjat. :)
2022. márc. 29. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Tapasztaltabbaktól kérdezném!


2022-ben mennyire érné meg otthon (falun) tartani 200db tojót?


Mellékesnek gondolnám...


Nyereséges vagy sem?

2022. márc. 31. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!