Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Újszülött borjú nem akar...

Újszülött borjú nem akar szopni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az ujjamat is alig akarta cumizmi, nagyon kis gyengén. Hiába adjuk a szájába a tőgyet, nem szívja.

Lefejtünk az anyából, azt nagyon nehezen tudtuk cumiból odaadni neki, csak max egy litert, este óta.

Az anyja hagyná, meg bőg neki, de ez olyan esetlen hogy csak éppenhogy nyeli.


2022. máj. 8. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvost kellene hívni. Ledughatna egy csövet a torkán, és azon át megitathatná. Nagyon fontos lenne minél hamarabb, holnap már nem ér az egész semmit. Meg különben is, látnia kellene, hogy mi baja van.
2022. máj. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valamiért súlyosan le van gyengülve szegényke, minél előbb állatorvos kell.
2022. máj. 8. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előzők jól mondják. És ezt nem lehet halogatni - ha nincs már most is késő - az újszülött állatoknak muszáj az anyjuk ellés utáni tejét meginni, az az úgynevezett föcstej, olyan vitaminok meg nem tudom pontosan mik vannak benne, ami elengedhetetlen a kölyök számára.
2022. máj. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

3-as föcstejben immunglobulinok vannak, amelyeket az állat (egyedtől függően) csak 20-30 órán belül képes felvenni.

Ez nem minden állatfajra igaz, de a kérödzőkre igen.

2022. máj. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a pontosítást, azt nem tudtam hogy pontosan mi van benne, csak hogy fontos és nem pótolható később.
2022. máj. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Annyit tudok,hogyha a csikó születés után 7 órán belül nem kap föcstejet,elpusztul.

Az,hogy ez borjúra mennyire igaz,nem tudom.

2022. máj. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát nagy nehezen tudtuk cumiztatni, de mintha nem tudta volna hogyan kell rendesen nyelni. Két nap szenvedés után, végre lett annyi ereje, hogy odamenjen az anyjához és rájöjjön a dolgokra :D.
2022. máj. 10. 14:36
 8/8 anonim ***** válasza:
Na,örülök neki! 6os válaszoló voltam.
2022. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!