Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kecskéim bántják egymást?

A kecskéim bántják egymást?

Figyelt kérdés
Hárman vannak lányok, tavaly márciusban szültek (előtte októbertől volt velük egy bak). Előtte is erősen látszódott a rangsor, megmutatkoztak az erőviszonyok, de nem bántották egymást ténylegesen. Amikor a kicsik voltak és a bak, akkor se. Amikor megint hárman maradtak, akkor sem volt probléma egyből. Körülbelül tavasz óta viszont a "főnök" bántja a leggyengébbet. A középsőt azt nem, viszont a gyengét, ahogy mellé kerül egyből fejeli meg. Régebben nem így viselkedtek, most már viszont huzamosabb ideje g*ciskedik az erősebb a gyengébbel, és nem tudom, hogy mi a megoldás. Ott azért még nem tartunk, hogy vérző és/vagy maradandó sérüléseket okozzanak egymásnak, de nagyon durván bánik vele, és csak vele. Tudok a gyengébbért tenni valamit? Nem szívesen látom ezt.

#rangsor #kecske #bántalmazás #hierarchia #Erő viszonyok #Erő fitogtatás
2022. jún. 28. 13:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Külön rakod a gyengébbet mert nem fog változni a helyzet.Az lesz hogy egyszer nagyon megsérül mivel egyre agresszívabb lesz vele a főnök mert látja hogy megteheti mivel fél tőle a gyengébb.

Én nyuzsikkal voltam így hogy az egyiket külön kellett raknom mert nem bírt együtt élni a másik kettővel.Mióta külön van semmi gond nincs.

Vagy a vadabbat rakod külön ha kijönnek egymással a másik kettő gond nélkül de mindenképp a külön élés lesz a megoldás.

2022. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Kösd ki.
2022. jún. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!