Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Lehet egy ólban (tehát egy...

Lehet egy ólban (tehát egy helyiségben) elkerítetlenül, szabadon tartani egy tehenet és tyúkokat?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy egy helyen helyeznék el egy tehenet és néhány tyúkot. A tyúkok fészkeit persze olyan magasságban alakítanám ki, hogy a boci ne tudjon a tojásokra rálépni.

2022. szept. 11. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
85%
Akaratlanul is összetaposhatja szóval inkább ne
2022. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én láttam már tyúkot, akire véletlenül lépett tehén, nem szép látvány…
2022. szept. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ólban tehenet nem tartunk, csak istállóban.

A borjú nem tehén.

A tyúk és a tehén környezeti igényei és tűrőképessége (hő, páratartalom, világítás) messze nem azonos. Pl. ha nincs megfelelően meleg és világos a tyúk nem fog tojást tojni, a tehénnek viszont jó hűvösebb és a természetes fénymennyiség is.

Szabadtartásban nem tarthatók a tehén alatt tyúkok, mert mindből matrica lesz.

Végezetül: ha haszonállatot szeretnél tartani akkor először tanulj, különben biztos ráfaragás lesz.

2022. szept. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindhármótoknak a válaszaitokat.


Utolsó: még nagyon-nagyon messze vagyok attól, hogy ebből az egészből legyen valami, úgyhogy pánikra semmi ok: ez egyelőre csak egy szimpla kérdés volt.


Hosszú út áll előttem, mire elérek idáig, nem hogy tyúkjaim, egyelőre egy tehenem legyen. Természetesen mire idáig majd eljutok, alaposan tájékozódni fogok.


Ami a "taposást" illeti, igen, én is erre gondoltam, de az utolsó válaszból is már most sokat megtudtam. Köszönöm mégegyszer!

2022. szept. 12. 16:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a marhák alatt él pár csirke... napos koruk óta odamennek, már éjszakára is ott maradnak. Csipegették nyáron róluka legyeket és a marhák megszokták, magasról tettek rájuk hogy ott vannak. Még együtt is aludtak. Inkább a gondot az okozza, hogy a baromfi beleeszik a kajájukba és bele is xarnak...
2022. szept. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!