Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Birka illetve tehén mint...

Birka illetve tehén mint befektetés?

Figyelt kérdés
Van egy rokonom, aki állattenyésztéssel foglalkozik, tanyán van kb. 100-150 birkája valamint 75-100 tehene. Még nem beszéltem vele erről, 19 éves vagyok és van egy kis félretett pénzem, arra gondoltam hogy beszállnék a bizniszbe pár darab állattal, szerintetek megérné, tudnék ezzel profitálni? Nem baj ha csak évek múlva térülne meg.

2022. szept. 16. 22:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Ezt nem teljesen értem. Vennél neki pár állatot és azokból százalékot kérnél? Vagy magad kezdenél állattartásba?
2022. szept. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
91%

Az állattartók most nagyon szenvednek a drága takarmányárak miatt, mert a felvásárlási árakban ne. tudják ezt a növekedést realizálni.


Nem hiszem, hogy te csendestársként jól jönnél ki belőle.

Inkább vegyél pár gramm aranyat, az jól jövedelmez!

2022. szept. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

#1 Arra gondoltam hogy befektetnék nekik, és igen a profiton osztozkodnék velük, 50-50 arányban.


#2 Szerinted mennyi pénz lenne a minimum amit érdemes lenne aranyba fektetni?

2022. szept. 16. 23:29
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jó ötlet, de abszolút nem értek hozzá.

Csak olyanokra gondolok,hogy mi van ,ha beteg lesz az állat,le kell vágni őket emiatt-bukod a pénzed? Van elég hely eltartani még extra ennyi allatot,fejni,gondozni? Mi van,ha történik valami az állattarto rokonnal,van,aki helyette dolgozzon?

Milyen haszonnal jár ez nekem? És mennyire fájna,ha elúszna a befektetett összeg.

En atgondolnam a rizikókat, aztán döntenek.

2022. szept. 17. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Most semmibe sem fektetnék be, amit etetni kell.
2022. szept. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 hisztynka ***** válasza:
60%
Inkább aranyba, vagy ingatlanba érdemes fektetni szerintem, vagy vegyél termőföldet és add bérbe. Nézz utána, mennyiért lehet földet bérelni hektáranként, szerintem sokkal inkább megéri!
2022. szept. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Amennyi felesleges pénzed van!

Ha jól tudom, már 10 ezres tételt is lehet venni.

Minden jobb a forintnál, sőt a valutánál is, mert hatalmas az infláció.

2022. szept. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

Vegyen földet?


Hogyan? Ez nem olyan, mint egy autó. Ki sem adhatja bérbe 5 évig.

2022. szept. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 NTBS ***** válasza:
100%
Bejöhet, de lutri.
2022. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
69%

Ha aranyat veszel, csak tisztán! Ne ékszert, mert annak ugyanúgy romlik az értéke. Ahhoz pedig, hogy tiszta aranyba fektess, nem elég egyszerűen csak leszaladni a kisboltba.


Amibe még jó fektetni, az az ingatlan. Ha most nincs is piaca annyira (most egy ideig lejjebb megy, de később visszahozza magát) idővel meg fog térülni. Hosszútávon remek passzív jövedelemforrás (pl ha kiadod).

2022. szept. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!