Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Két felnőtt kakast összelehet...

Két felnőtt kakast összelehet szoktatni?

Figyelt kérdés

Nagyjából 20 éves koromig tartottunk csirkéket, aztán kimaradt jó pár év, és most újra vannak.

Egy erdélyi kopasznyakú a boss, kb. 4-5 kg lehet, ösztöneinek megfelelően védi is a territóriumát.

Van mellette 4-5 fiatal kakas is, de azok itt keltek ki, meg még nem is próbálnak kakaskodni, szóval értelemszerűen velük harmóniában él együtt.


Az egyik ismerősöm felszámolja a tyúkudvart, és van egy max 2 kilós japán törpe kakasa ami nem rendelkezik túl nagy tépértékkel, és nekem nagyon tetszik, amilyan udvari bohóc jellege van.

Mondta hogy odaadná, de félek, hogy a nagy kakas két perc alatt agyoncsapná.

(mondjuk emlékeim szerint ezek a japánok nem adják könnyen magukat)


A múltra visszagondolva emlékszem olyanra is, hogy 2-3 napos bunyó után, általában az új kakas elfogadta hogy ő csak második a sorban, és aztán békében éltek együtt.

Meg olyanra is emlékszem hogy az új kakas csak bújkált mert folyamatosan el volt verve.


Kérdés, hogy érdemes lenne megpróbálni, vagy inkább ne?


Igazság szerint ez csak egy esély lenne neki az életbenmaradásra, mert ha együtt tudnak élni akkor élhet, ha nem akkor meg levágják, de kár lenne érte szerintem.

A jelenlegi helyén sem ő a főnök, így talán-talán nem próbálna meg dominálni, és látnék rá esélyt, hogy kap pár pofont aztán béke lesz.



2022. nov. 10. 17:53
 1/2 anonim ***** válasza:
84%
Kakasokat tyúkok nélkül kell egymáshoz szoktatni 2-3 napig, utána mehetnek a tyúkok közé.
2022. nov. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nem lehet, az egyik mindig hajtani fogja a másikat.


Az erdélyi kopasznyakú nincs 4-5 kg, meg egy japán sincs 2.

2022. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!