Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Keltetni szeretném tyúkjaim...

Keltetni szeretném tyúkjaim tojásait. Ültetés előtt legalább mennyi idővel korábban kell kakast tenni közéjük?

Figyelt kérdés
Volt kakasom, de muszáj volt levágni, annyira rúgott.

2023. febr. 14. 09:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
4-6 hét. Legjobb tudomásom szerint.
2023. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Jah kérem, tetszett volna nem lemészárolni a leendő apukát..
2023. febr. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Megértem a kérdezőt. Csúnyán el tudnak bánni szegény tyúkókkal.
2023. febr. 14. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mennyi tojást szeretnél, de kb 2 hét után már fiasok a tojások.

(Tehát ha ma kerül be a kakas, akkor 2 hét múlva, lehet elkezdeni gyűjteni a tojásokat.)

2023. febr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ültetés előtt, hanem tojásrakás előtt kell a kakas.
2023. febr. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3:


Aki a tesztoszteron áldására ácsingózik, annak az árnyoldalait is viselnie kell🤷🏻‍♂️

2023. febr. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem a tyúkokat bántotta a kakasom, hanem engem. Ha szemben álltam vele, csak furán nézett rám, amikor megfordultam, abban a pillanatban utánam repült, a körmeivel végighasítva a lábszáramat, rendszerint véresre kikarmolva. Na ezt elégeltem meg, ezért kellett a lábasban végeznie.
2023. febr. 14. 19:01
 8/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy emlékszem, hogy max. 2 hét múlva már megtermékenyített tojások "készülnek".

A másik oldal a hosszabb idő. Azaz, a tyúk eltárolja a spermát, és az utolsó hergelés után még másfél-két hónapig is tud megtermékenyített tojást tojni.

A kakast amúgy lehet "nevelni". Mind a tyúk, mint a kakas minden embert kakasnak gondol, valószínűleg pusztán a nagy mérete miatt, és így is viselkednek az emberekkel szemben. A kakas azért támad, mert úgy gondolja, hogy ő a magasabb rendű kakas, és az embert, mint vetélytárs kakast, el akarja kergetni a tyúkjai közeléből. De ha néhányszor megkergeted egy seprővel, meg ha neked akar menni, fejen is vágod, akkor rájön, hogy bizony te vagy a nagyfőnök, és nem mer tovább bántani.

2023. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!