Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Miért lilás színű a tyúkom...

Miért lilás színű a tyúkom taréja?

Figyelt kérdés
A taréj és a lebernyege is lilás színű. 9-en vannak nemrég kaptam őket így most nem jut eszembe hogy már tavaly is ilyen volt neki vagy valami miatt elszíneződött volna. Vagy ez normális? A többinek ugyanolyan piros színű mindnek. Kerestem googlén is mielőtt valaki írja de csak nagyon extrém betegségekről vannak képek. Neki amúgy semmi baja ezért os kérdezem hogy normális e vagy figyeljek esetleg jobban rá?

#Tyúk taréj
2023. márc. 2. 17:30
 1/8 anonim válasza:
86%
Sok punk zenét hallgatott. Csak vicc volt. Sajnos a választ nem tudom, de mi most kezdünk csirkékkel foglalkozni, ezért kíváncsi vagyok, lesz e válasz.
2023. márc. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom az nem jelent jót, nem jó a vérkeringés
2023. márc. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
63%

Bizonyos fajtáknak eleve lilás színű a tárjuk. Ám, ha azonos fajtáról van szó és a többinek mindnek piros, akkor valamilyen betegség lehet. Bár, amíg egészségesnek tűnik a pipi, addig nem kell aggódni.

Mindenesetre, adj nekik tápot, zöldet, kutyaszalámit! Nem muszáj ezt mindet adni, de kutyaszalámit vagy tápot javaslom!

2023. márc. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Vérszegénység, atka, elfagyás (bár ez inkább kakasoknál jellemző), illetve különböző betegségek tünete. Valami nem oké vele, de ennyi infóból nem lehet megmondani, hogy mi a gond.
2023. márc. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
100%
A mieinknek mikor olyan volt a tarajuk, nem sok időre rá elpusztultak. Ma már ha látom, hogy nem szép piros, vágom le őket.
2023. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Oxigénhiány, légzőszervi betegség, vagy súlyos máj probléma okoz ilyet. Vágd le mielőtt elpusztul.
2023. márc. 2. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Levágni azért nem szeretném mert nem a húsuk miatt vannak tartva. Sima házi tyúkok nem valami fajta tyúkok. De igen sajnos többet nem tudok mondani én se mert ennyit figyeltem meg ma rajta. Majd holnap kint leszek velük és jobban megfigyelem hogyan viselkedik. Egyébként eszik, kapirgál mint a többiek azért nem is feltűnő. Vegyesen kapnak takarmányt, zöldséget, szárított kenyér héjat szoktam beáztatni még nekik azt nagyon szeretik. A kutyaszalámiról még nem hallottam hogy azt is ehetik de kipróbálom ha lehet nekik adni
2023. márc. 2. 19:54
 8/8 anonim válasza:
A vér elfoghatja,így mondják, azaz agyvérzés szivroham a sűrű sok a vére, ha nem elfagyott volt a télen.
2023. aug. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!