Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel célszerű fertőtleníti a...

Mivel célszerű fertőtleníti a tyúkólat a heti alomcserénél?

Figyelt kérdés

2023. jún. 4. 17:18
 1/5 A kérdező kommentje:
OSB lapokból készült tyúkól, ha ez számít!
2023. jún. 4. 17:18
 2/5 Med_fet_ati ***** válasza:
67%
Én nem vagyok ellenére a különféle vegyszereknek, de ha azt szeretnéd csak, hogy ne legyen büdös és rendezett legyen az ól, mindenképp a bioenzimeket ajánlanám...
2023. jún. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
68%

Az ólat magát állományváltáskor kell fertőtleníteni, illetve ha benyaltok valamilyen fertőző betegséget vagy parazitát. Ha folyamatosan van tyúkod akkor negyedévente egyszer legalább kellene fertőtleníteni, addig az állatokat máshol kell elszállásolni.

Az etetőket-itatókat legalább heti egyszer fertőtlenítsd.

2023. jún. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Voltak nekünk is tyúkok, kecske. Igazából mi döglött meszet használtunk. Egy kanna vízbe belekeverni és fellocsoltuk a tiszta ólat. Télen csak beszórtuk mészporral. Igyekeztünk kerülni a drága vegyszert, meg amúgy is, olcsóbb és a döglött mész sem ment a levesbe.
2023. jún. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha fal lenne akkor azt mondanám oltott mész, de mivel nem olyan az ólad ezért ez kiesik. Így csakis vegyszer kerül szóba, de ezt felesleges hetente, tényleg csak akkor kell amikor alomváltás van: kitakarítod a trágyát, kisepred, utána vízzel kimosod majd ezután jön a fertőtlenítés. Én a Septo Plust ajánlom. 10% vizes oldatot kell keverned majd valamilyen eszközzel kifújni. A technológia (etető, itató) is kaphat belőle.
2023. jún. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!