Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tehén tartásáról mindent? Mit...

Tehén tartásáról mindent? Mit érdemes tudni róluk? Takarmányozás, betegségek?

Figyelt kérdés

Na szóval, elvileg jövő hónapban hoznánk haza 2 fiatal tehenet, de még sose volt tehenünk. Lovakat tartottunk már, most is van kettő, de tehénnel még sose volt dolgom...


Istálló lenne nekik, meg takarmányt is tudunk szerezni, magunk is termesztünk nem egyfélét, viszont az ellátásukról nem tudok túl sokat... Linknek is örülnék, tényleg, bármi infónak.

A párom kitalálta, hogy vegyünk tehenet, mert mekkora ötlet, ha magunk fejjük és lesz mindig tej, de nem is értem, hogy gondolta. XD Na mindegy. Azt mondta, ha a lovakkal nem volt gond, majd csak megoldjuk ezt is. :)


Amúgy vannak disznók, csirkék, meg kacsák is itthon, ja, meg 1-2 liba és 3 pulyka, elférne még 2 tehén, csak tökre nem értek hozzájuk, és gőzöm sincs, hogy mit hogyan kéne velük csinálni.


Mikor kapjanak enni? Kell-e időhöz ragaszkodni? Miből mennyit kapjanak? Legelőre mettől meddig legyenek kihajtva? Bármi érdekelne!


Előre is köszönöm szépen! :D


U.I.: A vicc az egészben, hogy amúgy városi lány vagyok, 3 éve élek csak vidéken, egész jól bele is tanultam a dolgokba, de tehénnel még télleg nem volt dolgom soha. Ha hasonlít a lovakhoz, akkor nem lesz baj, kb 12 éve lovagolok és foglalkozom velük, lassan 3 éve tartjuk itthon a saját lovaimat, úgy, hogy én etetem és gondozom őket, és eddig még nem volt semmi baj velük. :)



2012. máj. 15. 11:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

vegyel egy konyvet es olvasd el. ezt nem lehet 6 sorban ide leirni.

a lonal szerencsetek volt, rossz takarmanyozassal csinaalsz egy kolikat, aztan csak fizeted az allatorvost

2012. máj. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
Írd be a google-ba, hogy: tehenek takarmányozása
2012. máj. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A lovakat ismerem, 12 éve lovagolok, 10 éve van saját lovam, azt volt időm megtanulni, amikor még csak bértartásban tartottam. Ismerem a lóbetegségeket, tudom, hogyan kell őket takarmányozni, ez nem szerencse kérdése volt. 3 éve hoztam csak haza a pacikat, de akkorra már jó ideje én magam láttam el őket a béristállóban is, tudtam, hogy mi kell nekik és mi nem.
2012. máj. 15. 11:39
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja, és sose volt kólikájuk.
2012. máj. 15. 11:39
 5/11 A kérdező kommentje:

Hát, akkor ezek szerint maradnak a szakkönyvek. Tudtok esetleg valami könyv címet ajánlani? Vagy honlapot, weboldalt linkelni? Nagyon hálás lennék érte...


Páromat meg egyszer még agyonütöm, az biztos! :D Mindig kitalál nekem valamit, aztán vesződhetek vele... xD

2012. máj. 15. 11:42
 6/11 anonim válasza:

Ha napközben a legelőn van, akkor reggel meg este adj nekik egy-egy nyaláb szénát vagy száraz lucernát (friss lucernával nem szabad etetni, mert felfújódik) és minden etetés után meg kell egy vödör vízzel itatni és majd, annyit isznak amennyi jól esik nekik. Az etetésnél sem kell félni, mert ha nem kell neki többi széna vagy lucerna, akkor úgysem eszik meg.

De, ha nagyon meleg van, akkor a legelőnél is legyen nekik víz, ahol inni tudnak!

2012. máj. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
A jászolba legyen nekik enni való, amikor a legelőről haza mennek.
2012. máj. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Abrakot(kukorica dara) is lehet neki adni, reggel és este is, csak ebből kevesebbet. 1-2 liter elég nekik. Ez attól függ, hogy mekkorák a tehenek.
2012. máj. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Fejni naponta 2-szer, de hogy akarjátok majd? Kézzel vagy géppel? Fontos, hogy lehetőleg mindig azonos időpontban legyenek megfejve és MINDEN NAP!
2012. máj. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Hát, gép az sajnos még nincsen, szóval amíg be nem szerzünk egyet, gondolom egyelőre marad az, hogy kézzel fejünk.


Amúgy nagyon, nagyon, nagyon szépen köszönöm az eddigi hasznos válaszokat, mindegyikre nyomtam egy zöld kezet. :)

2012. máj. 15. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!