Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hogy lehet kiirtani a nyestet?

Hogy lehet kiirtani a nyestet?

Figyelt kérdés

Volt 50 db kiscsirkénk, már csak 32db van.Éjjel valami bemegy hozzájuk és megfojtogatja őket, de nem eszi meg.

Pedig átnéztünk mindent, de csak 2-3 cm-es rések vannak.Azon is beférhet???



2012. jún. 8. 09:26
 1/9 anonim ***** válasza:
bejön az mindenhol. kutya kéne
2012. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez az egészben a leghihetetlenebb, hogy van két kutyánk, sokat ott vannak a tyúkól körül, mégis idemerészkednek azok a fránya dögök.
2012. jún. 8. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:
probáld meg hogy egy "élvefogó"csabdába raksz pl: csirkehúst...vagy még 1 kiscsirkét és amikor bemegy (ha 1általán bemegy)márkijönni nem fog tudni,és csak 1xűen elengeditek valahol :))
2012. jún. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Bár a nyest nem számít védett állatnak, a vadászata lakott területen szigorúan tilos. A méreggel történő megölése is vadászatnak, efelett pedig állatkínzásnak számít. A lehetőségeitek azok, hogy megcsináljátok jól a csirkék kerítését egy szakember segítségével, pár hétre egy kotorék vagy magasabb vadászösztönű kutyát kértek "kölcsön" vagy élőcsapdát helyeztek ki.
2012. jún. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 emir72 ***** válasza:
100%

Kb. 4x6cm-es résen már vígan átfér, kisebben esetleg átpréselheti magát.

Nyestre egyébként inkább az jellemző, hogy végigrágja a csirkét a fejétől a begyéig. Az, hogy többet megfojt és nem eszik belőle inkább görényre utal.

Ha nem tudod - vagy a szellőzés miatt nem akarod - résteleníteni a csirkék helyét, "Állatcsapda XM"-et javasolnék, keress rá a neten. A gyártó honlapján részletes infót is találsz, tippekkel, trükkökkel, tanácsokkal, de ha felhivod az ürgét, ő is nagyon segítőkész. Többféle hasonló készülék is létezik, nekem ezek jöttek be, szinte mindent meg tudok fogni, amivel gondom adódik. (A két-lábú libatolvajok sajnos nem csapdázhatóak! :) )

2012. jún. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szepen a valaszokat!!!
2012. jún. 9. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:
65%

Én is az élvefogó csapdát javaslom, én magam készítettem egyet, mert drágálltam a gyárit. Az alapja egy bevásárlókocsi volt (csak úgy találtam valahol...).


De hallottam, hogy vannak helyek, ahol bérelni is lehet egy-két hétre!


Csak azért használtam élvefogót, mert féltem, hogy a kutyát/macskát fogom meg!


Mikor meggyőződtem róla, hogy tényleg nyestet fogtam, dehogy engedtem el élve! A lelke elszállt, a testét elástam!


Olyan a nyest, mint a patkány, amelyik résen a koponyacsontja átfér (pedig az elég kicsi), ott átpréseli magát!

2012. jún. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
hát utolsó kommentelő, téged se kellene él hagyni... talán normális helyet kellene a baromfiknak csinálni, nem azt a szerencsétlent megölni.. és még büszke is vagy rá... falusi...
2012. júl. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Utolsó:

"Aranyos, kedves, barna szőrmók – vélik, akik csak képről vagy hallomásból ismerik. Egyre több embernek azonban komoly anyagi kárt és nem kevés bosszúságot okoznak a lakott területen mind gyakrabban felbukkanó nyestek. Mi a teendő, ha ilyen hívatlan lakótársunk akad?"

Szerintem majd akkor pofázz, ha élőben is találkoztál velük, addig meg inkább hallgass te nagy állatvédő.

2013. nov. 14. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!