Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mennyire öklelősek a bakkecskék?

Mennyire öklelősek a bakkecskék?

Figyelt kérdés
Feleségemmel szeretnénk kecskéket tartani, de ő fél, hogy a bakkecske felökleli. Kérdésem: akkor is így van ez, ha kiskorában kerül hozzánk? Egyéb ötleteket, javaslatokat is szívesen fogadok kecsketartással kapcsolatban!

2012. szept. 14. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyed függő mennyire erőszakos a bakkecske, és ennek semmi köze mikor kerül hozzád. Ha már most féltek, tartotok az állattól, akkor jobb bele sem vágni. Komolyan mondom, nem viccből. Ez olyan, mintha egy gazda szeretne magyar szürkét tartani, de fél a a bika felöklelésétől. Tudom a kettő között van különbség, de nincsen messze egymástól.
2012. szept. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem vannak kecskéim. Nem jellemző rájuk az öklelés, nem nagyon kakaskodnak se egymással se a gazdájukkal. Ha van elég hely nekik, akkor nincs gond velük. Priviben kérdezhetsz bővebben is!
2012. okt. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A bak azért elég húzós bír lenni olyan 7 éves kora után... Kész házőrző.

Azért embert nem öklel fel, csupán kellemetlenségeket tud okozni. Egyébként kötve/elzárva szokták tartani, hogy ne zaklassa a nőstényeket (amikor már ivarérettek, amíg "gyerekek", lehetnek szabadon is). A nőstények egyébként kedvesek, könnyen szelidülnek...

2012. okt. 4. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A mi bakkecsként olyan felfordulást csinált, h eladtuk! (3 hónapos volt, de tönkretett minket idegileg, mert ugrál, nem ment a helyére, nem hagyta békén már az anyját sem, eltaposott egy csomó tyúkot)...


Egy ismerősömé meg felkergette az asszonyt a háztetőre, úgy kellett a pasinak hazamennie a munkahelyéről, h bevigye a kecskét. Nem tudom,h ugyanez-e vagy egy másik, de az meg elszökött és a lakótelepen ijesztgette a jó népet. :D

Az, h meg lehet-e szelídíteni vagy létezik-e normális bakkecske, azt nem tudom. De akkor lesz a legnormálisabb, ha eleve kicsi kora óta van nálatok ez minden állattal így van, teljesen megszokik titeket, nem a sokadik gazdái vagytok, tudjátok, h Ti nem bántottátok, mert ki tudja milyen a múltja egy 2-3 éves példánynak pl.

Lánykecskénk az kb 8 vagy 10 éves és ki tudja milyen múltja volt szegénynek, de úgy fél mindenkitől még most is, mint a tűztől, ha bekattan. Talán most kezd megszokni mindnyájunkat. Egy állatgondozó volt kint és azt állapította meg a viselkedéséből, h bántották. Szerintem jobban jársz, ha egész kisi korától van nálatok az a tuti! Nem vesztek zsákbamacskát, mint mi.

2012. nov. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!