Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Egy tehén havi tartása menyibe...

Miki 2000 kérdése:

Egy tehén havi tartása menyibe kerül? ÉS annak tejét hova lehet eladni, leadni, Vagy milyen cégnek magán személynek?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi hogy egy tehén havi ellátása menyibe kerül.esetleg hány liter tejet ad naponta ad naponta és napi hányszor fejik?

A tejét kinek vagy hova lehet eladni,leadni?A tehéntej literje most jelenleg menyibe kerül?



2012. dec. 15. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen, termelőként 70forint körül fogják megvenni, máshogy meg nem fogod tudni eladni, ezért ezzel számolj.

Hidd el, nem véletlenül nem tartanak már vidéken sem régóta marhát... Nagyon drága a tartása, és kis tételben nem éri meg. Tarts inkább kecskét.

2012. dec. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
a tehén havi ellátása nagyon sokba kerül, nem beszélve a kötelező állategészségügyi feladatokról amiket betartatnak veled, ha úgy adod le a tejet. ha magatok isszátok, akkor egy kicsit talán ktg-hatékonyabb a dolog, de csak akkor, ha van már megfelelő infrastruktúra (legelő, istálló, fejőgép stb).
2012. dec. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Amit tapasztalatból tudok: 15-20 liter tejet simán adhat egy tehén naponta. Kétszer szokták fejni (reggel, este). Ha csak egy tehened van, akkor ahhoz nem kell feltétlenül fejőgép. Én iskolás koromban naponta kézzel fejtem...semmi bajom nem lett tőle... csak megerősödött a szorításom olyanra, hogy nemigen akadt olyan ember, aki meg tudta volna úgy szorítani a kezem, hogy az fájjon is nekem :) Ha már sok tehene van valakinek, akkor természetesen nem árt a fejőgép... Mert azért pár percig eltart egy tehén fejése.... Ha csak egy tehened van, akkor a tej egy részét szinte biztos, hogy el tudod adni 100/liter áron, a másik részét meg te és a családod fogyaszthatja + csinálhatsz aludttejet, túrót, tejszínt, tejfölt, sajtot. Nem olyan nagy ördöngősség egyik sem... A tartással kapcsolatban; úgy érdemes tartani, hogy meg is érje, ha te magad rendelkezel legelővel + egyéb földterülettel, ahol az egyéb takarmányt megtermelheted. És ha ez így van, akkor biztos megéri. Persze egy tehén még kevés ahhoz, hogy csak ebből éljen valaki, de idővel lehet fejleszteni az állományt, plusz földet venni....és így tovább... Ha teheted gazdálkodj, mert azért ilyen rossz a helyzet a világon, mert mindenki csak enni akar, de termelni azt már nem. Sok sikert!
2012. dec. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Még annyival egészíteném ki az előző hozzászólásomat, hogy a 100 Forintos literenkénti árat azt úgy értettem, hogy a lakóhelyeden annyiért elviszik háztól...(tudok olyat, aki kicsivel többért is adja, de szerintem a 100 Ft az kb. rendben van....nem túl sok, nem túl kevés...) Ha több tehened van, akkor én úgy hallottam, hogy olyan 50-70 Forint körül viszi el a felvásárló, de erről már saját tapasztalatom nincsen. Ja, és még valami. A falusi emberek nem azért adták el a teheneiket, egyéb jószágukat, földjeiket, mert nem éri meg foglalkozni vele, hanem azért, mert sajnos kevesebb volt az eszük, mint annak az egy két eszesnek, aki olcsó pénzen felvásárolta a földeket, és most nagyon szépen eléldegél... Most meg persze mindenki utálja őket... Én azt mondom: minden talp alattnyi kis földet meg kell művelni. Ha nincsen traktor? Akkor lóval. Ha az sincs, akkor egyéb haszonállattal...Ha az sincsen? Akkor ásóval... Aki a megoldást keresi, az sikert arat. Amúgy kevés saját legelővel én is max a kecskét ajánlanám, mert az el van úgy is, hogy kikötöd az árokpartra, aztán amikor lelegelte azt a területet, akkor arrébb kötöd....Finom a húsa, egyszerűbb fejni, hasznosabb a teje, stb.
2012. dec. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Iskola mellett is lehet ezt csinálni?
2013. jan. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én a gimnáziumot úgy végeztem el kb. közepes eredménnyel, hogy mellette volt 1-2 tehenünk + 5-15 kecskénk... És még sportoltam és zenét is tanultam. Tehát szerintem lehet iskola mellett is, de minden nap korán kell kelni, és minden nap viszonylag későn feküdni. Nyári szünet, hétvége, egyéb szabadidő nincs, mert amikor éppen nem fejed a tehenet, akkor takarítod az istállót, vagy eteted, vagy csordára viszed, vagy kaszálod neki a télire való szénát....stb... Szép munka.. Én szeretem.
2014. febr. 20. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem simán elviszik háztól vevők 200ért is. A boltba is annyiba kerül az a tejnek csúfolt valami. De ha az ember jófej akkor adja 150ért.
2014. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Étdekességként szeretném elmondani, hogy én az a hozzászóló vagyok, aki a gimnáziumi évei alatt rendszeresen tehemet fejt. Most 2019 van. Van 3 fejős tehenem, kézzel van fejve, minden tejet el tudok adni 150 forint/l áron, és igazából emelhetnék is valamennyit, akkor is el tudnám adni. Ugyanakkor az is igaz, hogy minden délelőtt én viszem ki házhoz, és nem a vásárló jön hozzám. És azt is el kell mondanom, hogy mivel a társadalom szerkezete/működése nagyon megváltozott, így csak nagyon kicsi a haszon 150 forint/l ár mellett. Csak ebből megélni.... nehéz ügy. Ugyanakkor egy tehenet tartani mindenképpen megéri, mert egy család részére meg nagyon sok valódi,;jó minőségű táplálékot ad.
2019. febr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Tartási költségek egy tehén esetén. Ha minden takarmányt venni kell, akkor olyan napi 4-800 ft körül lessz.... de ha van legelő, kaszáló, szántóföld, sok sok kitartás, akkor meg lehet oldani fele ennyiből is.
2019. febr. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!