Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Elűlt a libánk kb 2 hete. és...

Elűlt a libánk kb 2 hete. és most vettem észre, hogy 1 tojás eltűnt. Megehette?

Figyelt kérdés

Féreg biztosan nem vitte el. Héjmaradványt egyáltalán nem találtam, a többi tojáson sem láttam, hogy koszos lenne egy esetleges eltört tojástól.

Egyszer már előfordult egy kacsánkkal, hogy elűlt, és a tojások nagy részét megette.

Köszönöm a válaszokat.



2013. máj. 10. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem találkoztam még ilyennel, hogy liba megenné, mondjuk attól lehet. Én mégis patkányra gyanakodnék, az "dolgozik" nyom nélkül, nekünk is volt h apránként elhordta a kacsa alól a tojást
2013. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha mégis megette, akkor tápanyaghiánya van, ezzel megszüntetheted: [link]
2013. máj. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ott ül a liba, ahol eddig is volt 4 társával együtt. S amíg tojtak, nem vettük észre, hogy elhordta volna valami. ráadásul ül még egy másik liba is, onnan nem hiányzik tojás. A harmadik fészekbe meg tojni jár egy, de ott sem sejtettük, hogy rájárna valami.

Enni kukorica-borsó -napraforgó darát kapnak, meg búzát. Zöldet is szoktak enni. De lehet, hogy nem jár le rendszeresen a fészekről enni-inni?

Ma reggel levettem mindkét tojót, de csak ittak, és mentek vissza a fészekre.

2013. máj. 10. 10:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Kalciumhiány miatt szokták elpusztítani a tojást a héjában lévő kalciumért.

Nagy valószínűséggel tápanyaghiányos.

2013. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A kálcium hiányt mivel orvosolhatom? Futor?
2013. máj. 11. 23:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Darált tojáshéj? Természetes kalciumforrás, csak ki kell főzni a tojáshéjat előtte, nehogy valami fertőzést átvigyenek és alaposan összedarálni, összetörni por alakig.
2013. máj. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nyom nélkül nem tudta volna megenni

a patkányt és egyebeket meg elzavarja a liba

2013. máj. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!