Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit csináljak a nyest, vagy...

Mit csináljak a nyest, vagy menyét ellen? Ha az éjjel a bezárt tyúkólban megölt 19 vágnivaló csirkét? Hogy lehet ez ellen védekezni?

Figyelt kérdés
Persze, nem légmentesen lezárt az ól, vannak rajta 2-3 cm-es hézagok, itt be tud menni a menyét? Mivel lehetne ezt megakadályozni? Van még 24 csirkém.

2013. máj. 16. 09:57
 1/5 anonim válasza:
70%
Lehet, hogy a valaszomert a környezetvédők kissé meglincselnek, de mivel nálunk az építkezésen rágták szét az elektromos vezetékeinket, mi simán kiraktunk a vadnak patkánymérget. Mezőgazdasági boltban lehet venni olyant, ami kis rózsaszín zacsikban lévő trutyi, és azt más nem eszi meg csak ezek a kártevők. Azt hiszem, Ratimol a neve. De ha nagyon kedves ember vagy, akkor tudsz olyan csapdát is venni, ami kis ketrecben folytatódik, és akkor abban élve marad az állat. Sok sikert!
2013. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos volt a válaszod, nem tudtam erről amit csak ő eszik meg. Próbálom riasztani, rádió van az ólban, meg bicaj villogó, de nem vagyok nyugodt. A befogásához több idő kell, és a csapda használata sem olyan egyszerű.
2013. máj. 19. 21:24
 3/5 anonim válasza:
100%
Nálunk is óriási károkat csinált a nyest vagy görény, úgy hallottam csapdába ritkán megy bele ezt nem ajánlom. Ami nálunk bevált az az volt hogy kiraktunk japántyúk tojást (ezt meg tudja fogni a szájával) aztán pedig rovarölő permetszerrel oltottak, 4-5 tojást megettek azóta eltüntek.
2013. máj. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
*oltottat
2013. máj. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ez jó ötlet, azt a macska, és a madarak nem eszik meg. Köszönöm.
2013. máj. 25. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!