Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Valaki tart innen fürjeket?

Ujszi kérdése:

Valaki tart innen fürjeket?

Figyelt kérdés
Egy kis segítségre lenne szükségem. 3 hetes fürjeim teljesen lekopaszítják egymást. Mi lehet az oka? vitaminhiány? Milyen táplálék összeállítást javasoltok? Calgophos-t vegyek nekik?

2013. máj. 27. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok fürjes, de mit adsz nekik enni? Fehérjét kapnak eleget? Mert ha nem, lehet azért akarják megenni egymást.

Biztos, hogy egymást csupaszítják le? Nem valami betegségtől hullik ki a tolla mindegyiknek?

2013. máj. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Papagájoknál olvastam:



A tolltépés külső kiváltó okai lehetnek a tolltépésnek:


-stressz,


-nem megfelelő táplálás,


-sötét, fényhiányos környezet,


- ingerszegény környezet miatti unalom,


-dohányfüst,


-a kellő mennyiségű fürdés hiánya.



A fő kiváltó ok a magány, a gazda (társ) távolléte, mivel sok madár, főleg a kézzel neveltek az embert tekintik párjuknak.

2013. máj. 28. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Cisztinhiány. Előnevelt csirkéknek az állat-takarmányboltokban kapható darált baromfit szoktam adni ilyen esetben.
2013. máj. 31. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Janek60 válasza:

Ritkán betegszik meg a für.Tatrás technológiára gondolok én is.

Elöször is a fény,:12-16 óra szűrt, nem közvetlen napfény.

Másodszor:A relatív páratartalom,40-50%ne legyen se száraz se nedves.

Harmadszor:Kiváló nekik a fácán nevelő ,de jó a csibe nevelő táp is,csak a fehérje tartalma 30% körüli legyen.

Negyedszer:Kiegészítő takarmányként Zeolit-ot adok nekik az apró dara szerűt a mész és egyéb elemek pótlására.EZ NAGYON FONTOS.!!Zöldet 30% apróra vágni ,bekeverni a tápba,olyant mit a mezőn is találna.

Ötödszőr:Másnapos tiszta víz.A friss vízben sok a klór.

2013. jún. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Janek60 válasza:

A gép nem engedett többet írni.

Az enyémeket JOLOVIT-tal itatom.Egy hét jolovitos két hét állott ,tiszta víz és így tovább.Már 2 éve így vált be.

2013. jún. 23. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!