Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » A kacsának, a libának vagy a...

A kacsának, a libának vagy a tyúknak nagyobb a tojáshozama? Azon belül melyik fajtának?

Figyelt kérdés
2013. máj. 28. 17:28
 1/2 anonim ***** válasza:

A tyúk a legjobb.

Nekem a japán tyúkjaim tojnak a legtöbbször, de azok nagyin szaporák, képesek hamar megkotlani, még akkor is ha nincs kakas köztük. A kendermagos, és a kopasznyakuak is hoznak szépen tojásokat, de figyelni kell arra hogy a takarmány mellé adsz-e neki tojatótápot vagy valami ahhoz hasonlót, mert mész is kell nekik meg a búzába és a kukoricába nincsenek benne olyan vitaminok mint a tojatótápba, plusz sok zöldet is kell nekik adni. A japán tyúk az kicsi így kis tojások lesznek, így ha eszel egy tojásrántottát amibe mondjuk teszel 4 normál tojást akkor a japán tyúktojásból 5 öt kell rakj hogy megkapd azt a mennyiséget amennyit fogyasztani szoktál. Nekem ez a tapasztalatom. 5 japán és 10 kopasznyakúm van. Meg egy számomra ismeretlen fajtájú kakas aki csak bambul ott.

2013. máj. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

nekem van tyúk sajnos ha egyik megkattan akkor feltöri a tojást és onnantól kezdve a többi is enni fogja. valamikor a 15 tyúktól egy héten összesen jön 10 tojás.... ilyenkor állománycsere kell amúgy 2 naponta minimum tojnak 1-et fejenként


a liba nekem 2 naponta tojik egyet de az költésre megy.

2013. jún. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!