Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nyúltenyésztéssel kapcsolatban...

Nyúltenyésztéssel kapcsolatban pár tanács?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem hogy mivel etessem őket, hogy a lehető leggyorsabban hízzanak? A nyúltáp túl drága nem érné meg, a szemes takarmány (búza,árpa,zab,kukorica) valamivel olcsóbb. Még zöldet is adok nekik,de nem sokat. Ezek közül melyiktől gyarapszik legjobban a súlyuk?

2013. jún. 1. 19:54
 1/4 anonim válasza:
Mi nyúltápot és szénát adunk nekik.Elég gyorsan nôlnek tôle.A szemes takarmányt sajnos amúgy sem fogadják el,mert nem lettek hozzászoktatva.A nyúltáp nem drága szerintem,mi 10kgos kiszerelést 1200ftért veszünk és sokáig tart.
2013. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Amiket leirtal, az tokeletes. En kevertem nekik. Egy resz takarmany, 2 arpa, 1 zab, 1 buza. Neha kukorica. A buzaval nekem tobb nyul finnyaskodott, kivalogatta. Kukoricat ritkan adtam, viszont attol jobban hizik. Bar mi nem szeretjuk, ha elzsirosodik a nyul. Nem kell siettetni szerintem, hisz olyan szapora, h nem gyozod majd levagni oket. Zoldnel meg ne felj a kerti dudvatol sem. Nem csak a lucerna a nyero. Egyik nagy kedvencuk, az a nagyon szuros gyom, aminek a levelszelein van egy csomo szuros valami, es meg a farmeren at is megszur, ha leteped, akkor meg tejszeru levet ereszt. Sajna nem tudom a nevet, de alig volt kerti gyom, amit ne ettek volna meg. 12-13 hetesen mar vaghatod is. Ha nagyon sietteted akkor sem mesz sokra vele, mert a zsir legnagyobb resze a belso szervek korul fog lerakodni. A nyul ilyen.

Kenyerrel csak ovatosan. Csontszaraz legyen, es semmi penesz ne legyen rajta. Viszont csak ritkan add, mert a cukortartalma reven betegseg forrasa lehet. En egy nyulnak hetente jo, ha egy szeletet adtam. Ha kerdesed van meg, privatba valaszolok szivesen. Sok sikert!

2013. jún. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le hogy én nem levágni hanem leadni akarom őket.
2013. jún. 2. 19:01
 4/4 anonim válasza:
ha le akarod adni akkor nyúltáppal kéne etetned,mert attól gyorsan nőnek nagyon! az árpával,zabbal búzával pedig lassabban...
2014. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!