Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Honnan tudom, hogy tojást rak...

Honnan tudom, hogy tojást rak a tyúk (kotlik)?

Figyelt kérdés
Van 12 tyúkom és venni akarok egy kakast, hogy legyen kiscsibe. Honnan fogom tudni h melyik tojás van megtermékenyülve, a kótlóst hova rakjam egyáltalán hogy zajlik a folyamat a kakas megvételtől a kiscsibék születéséig?
2013. jún. 3. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha látod, hogy a kakas pitéli a tyúkot, akkor valószínű, hogy jó lesz a tojás. A kotlót úgy ismered meg, hogy feltűnően sokat ül a fészken, felborzolja a tollát, "kotyogó" hangot ad, és ha ki akarod venni alóla a tojást, akkor valószínű belecsíp a kezedbe. Egy ládába rakj szalmát, rakd bele a tojásokat, vidd a kotlóval együtt egy külön épületbe, tudjon árnyékba húzódni, legyen fény is, ne zavarja kutya patkány vagy bármi más, mindig legyen előtte friss víz, kaja. Kb. 1 hónap alatt kelnek ki a csibék, de ennek nézz utána mert nem tudom pontosan. 2-3 hét körül már hallhatod a kopácsolást, ha a füledhez emeled a tojást. 2-3. hét körül naponta nézd, hogy kikeltek-e. Ha kikelt egy pár de még van tojás ami nem kelt ki, akkor a fészekbe rakj egy kis csészébe vizet meg egy mondjuk egy befőttesüveg kupakjába kukoricadarát, hogy a kicsik tudjanak enni. Egy ideig célszerű külön tartani a kotlóst meg a csirkéket, míg ki nem tollasodnak, emrt a többi tyúk hajlamos agyonverni.
2013. jún. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Még mindig nem értem és lehet én vagyok a hülye, de akkor hiába egy kotlós van a tojások azok a különböző tyúkoktól vannak? Vagyis ha látom h ül a tojáson akkor már az onnantól tojt tojásokat rakjam félre? Mennyit célszerű alá rakni? Egyébként jó leírás volt sokat segítettél köszi!
2013. jún. 3. 21:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A csirke nem tojik 21 tojást mert általában annyit szokás a kotlós alá rakni. Egy kotlós van aki ráül a többi tyúk tojására és úgy kelti ki őket. Én tavaly nyár végén kaptam egy kakast április végén megkotlott az egyik tyúkom de csak 5 tojás volt alatta, így egy ismerősömtől szereztem aki rendes tyúktenyésztő fias tojásokat és azokat keltette ki. Abból a tojáskupacból kb 4 az ami az enyém a többi idegen tyúktól van. De abból a 4 ből is maximum 1 tojás az ami valóban a kotlósomé.

A másik az hogy 21 napig ül rajta és kb 22. vagy 23. napon kezdenek ki kelni.

Ha kikeltek a csibék célszerű őket külön bevinni a házba meleg helyre és betakarni őket meleg rongyokkal plusz kaját meg vizet tenni eléjük és figyelni őket rendesen, ameddig a kotlós kikölti a maradékot. Majd ha minden megvan akkor célszerű egy teljesen külön részt kialakítani a csibéknek és a kotlósnak hogy addig ameddig meg nem nőttek egy picit addig ott legyenek külön hogy a többi tyúk ne tudja őket bántani.

Nekem már közel 3 hetesek a csibéim már elkezdtek nagyobbodni szépen de még a kis garázsban laknak és nappal egy nagyobb ketrecbe rakom ki őket, de éjjel mindig beviszem hogy a vadállatok vagy a macskák ne tudjanak ártani nekik.

12 tyúk mellé elég lesz az egy kakas ugyan, de ha elkezd kotlani az egyik tyúk akkor valószínű hogy kell pluszba szerezned fias tojásokat, mert lehet hogy amik ott vannak nem fognak kikelni, mert nem biztos hogy mindegyik fias. És célszerű megbízható embertől szerezni fias tojásokat.

2013. jún. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm! Világos már minden sokat segítettetek!
2013. jún. 3. 22:18
 5/6 nagyd08b válasza:
42%

felemeled alánézel...

If tojás.van Then

kotlik

Else

nemkotlik;

2013. jún. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó arc vagy xD
2013. jún. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!