Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Napos csibe hány hét, vagy...

Napos csibe hány hét, vagy hónap után éri el a ivarérettséget?

Figyelt kérdés

Vettem pár csibét, hogy majd ha felnőnek, akkor majd potyogtatni fogják ( valamikor ) a tojásokat.

Anyós bátorított, hogy karácsonyra talán elérik az ivarérettséget.

Tényleg 6-7 hónap kell, hogy a mostani pár napos csibék szép nagyra nőjenek?

Tudom, csak jövőre ülnének le kotlani, ha megélik, de ettől függetlenül azt szeretném, hogy szép nagyok legyenek, tojjanak jó sok tojást, és utána mint tyúkokat, elérje őket a végzetük.


2013. jún. 6. 15:04
 1/3 anonim válasza:
őő nem vagyok benne teljesen biztos de apám két hete vett és mintha azt mondta volna, hogy nyár végén már oké azaz tojnak
2013. jún. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Fajtafüggő is, hogy mikor kezdenek tojni. A Tetra SL tojóhibrid ideális körülmények között (megfelelő takarmányozás, állandó hőmérséklet és világítási program) 19-20 hetesen kezd el tojni. Ha azt veszem, hogy tél jön, hidegebb idővel és -ami talán még ennél is fontosabb- rövidülő nappalokkal, hát sajnos benne van a dologban a 6 hónap.
2013. jún. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jajj, azt nem is néztem, hogy kotlóst is akarsz. Akkor viszont biztosan nem tojóhibridet vették, vagyis a 6-7 hónap szinte biztos.
2013. jún. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!