Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Állatorvosok! Miért eszik a...

Állatorvosok! Miért eszik a tyúkok a tojást?

Figyelt kérdés

Van itthon 11 tyúkunk. Nagyon jó körülmények között tartjuk őket: van egy nagy baromfiudvar kifutóval és óllal, tiszta vizet kapnak naponta többször, kényelmes és nagy tojóládáik vannak, sok és egészséges biokukoricán élnek ( mi termesztjük ), kapnak gazt is. Ennek ellenére minden héten 1 tojást megesznek, pedig rendes ennivalót kapnak és nem is keveset. Mit tehetnénk ez ellen? Sajnos nem tudunk minden alkalommal kimenni hozzájuk, amikor tojnak, hogy gyorsan kivegyük alóluk a tojást. Az egészségük tökéletes, de akkor mi a baj? A tyúkok pár évesek csak.

Nagyon féltem őket!



2013. jún. 24. 13:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ugyan én nem vagyok állatorvos, de nekem is több évtizede vannak tyúkjaim. Nálam már vagy két éve nem fordult elő tojásevés. Akármennyire is jó táplálékot kapnak, mégis a vitaminhiány az ok. Én szoktam nekik a kifutóba tenni egy nagy tál sódert. Hidd el, kicsipkedik belőle a meszet és kis kavicsokat. A mész miatt eszik a tojást legfőképpen. Vagy próbálkoztam már azzal is, bevált, hogy az ivóvizükbe konyhasót szórtam. Ahogy itták a vizet kielégítették a só iránti vágyukat. Próbáld ki ezt a két dolgot, nekem sikerültek!
2013. jún. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenképpen kipróbálom! Mennyi vízhez mennyi só kell? Jódozott vagy jód nélküli a só? Tengeri vagy sima?
2013. jún. 24. 13:19
 3/11 anonim ***** válasza:

Mészhiányra tippelek... Gondolom nem a belsejét,hanem a héját eszik tojásaiknak, ugye???


Esetleg ha van a házatokban valami építkezés-egyéb munkálkodásból megmaradt mész... Elég egy üres meszes zsák is, amibe beleszáradt a maradék...!

Na azt összetöröd, és kiszórod nekik! Lehet segít!

2013. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló jót írt, én is ugyanezt tapasztaltam a csirkéimen. Tényleg mészhiányuk van ilyenkor, ezt akarják a tojásból pótolni. A sóder meg a só jó ötlet, meg néha engedjétek ki őket a fűbe kapirgálni, hogy onnan is összecsipegethessék, amit szeretnének.
2013. jún. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A mész biztos nem válik be! Mi mindig adunk nekik meszet, mégis eszik a tojást.
2013. jún. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

PuriZeo-Gritt. Takarmányboltban vesszük, 5 kg-os csomagolásban van, és az ára 300-400 Ft között van.

Nálunk csak ez vált be.

2013. jún. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Pffff, nem vagyok nagy csirketartó, de én úgy tudom, hogy ez sokszor nem is hiánybetegség, hanem egy rossz szokás, és egymástól tanulják el =S Ha az egyik elkezdi, a többi ellesi a trükköt, és a büdös életbe nem lehet róla lebeszélni őket, csak kapkodni a tojást alóluk.
2013. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, ahogy a 7-es írja. Mi is adtunk már nekik mészgrittet, próbáltunk mindent, de ugyanúgy eszik.
2013. jún. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 roxycs válasza:
mi lenne ha tojáshéjat zúznátok nekik? mi azt szoktuk, nekünk bevált
2013. jún. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
7%
Szerimtem le kellene vágni a csőrét.
2014. nov. 22. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!