Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vajon mennyi idő alatt lehet...

Vajon mennyi idő alatt lehet meggazdagodni a szarvasmarha, ló, egyéb haszonállatok tenyésztésével? Mezőgazdálkodást is beleértve :-D

Figyelt kérdés
2013. júl. 1. 21:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Meggazdagodni? LOL

Ha ebből meg lehetne gazdagodni, a gazdák palotában élnének nem viskókban

2013. júl. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
90%
Meggazdagodni csak gigantikus, milliárdos tételben lehet meggazdagodni belőle alaptőkével. Amúgy csak "perselyként" funkcionál a marha és lótenyésztés.
2013. júl. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem sehogy. Sőt... Nekem van egy nagyon ritka fajta kancám, nyereghelyen sütve, meg minden. Már a fedeztetés is egy vagyon lenne, a csikónak pedig annyi pénzért, amennyiért árulnám, tuti nem lenne gazdája, mert a magyar emberre nem jellemző, hogy milliókért vegyen állatot. A fedeztetés, a sütések, chip, lóútlevél, származási lap kiállítása, meg persze a jó minőségű takarmány, amivel a kancát, meg a csikót etetem, aztán a gyógyszerek, az állatorvosi kezelés, a csikó esetleges korrekciós körmölései, betanítása, stb. Ez mind egy vagyon, ami nem térülne meg az eladással, úgyhogy kimondottan veszteséges, csak amolyan gazdagék hobbija szerintem. Bár én sportló szempontból közelítettem meg a dolgot, nem hinném, hogy haszonállat profilban jobb lenne a helyzet.
2013. júl. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet meggazdagodni. Nekem van 4 ló itthon, meg egy kecske és juhnyáj. A kiadások mindig többek voltak mint a bevételek. A lóval kocsizok inkább. a kecsketejet eladom aki veszi, de széna szalma alájuk, meg még egyéb dolog ami nem kevésbe van. Én szeretem őket, de egyáltalán nem gazdagszik meg az ember
2013. júl. 1. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a segitséget :D
2013. júl. 2. 22:21
 6/16 julianna24 ***** válasza:
Ha igy gondolkodsz,hogy meggazdagodni,inkább meg se probáld,az állatokra nem igy kell gondolni.Ja,a lo tenyesztesbol meg vegkepp nem,a kanca 1 evig vemhes,utána a csikot 8 honapig szoptatja,aztan lehet csak eladni.Amugy meg az elso evben tuti semmi haszon,orulj ha a takarmanyra futja.
2013. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
43%
Meglehet..Ez egy baromság hogy nem...igaz kell egy alaptőke amit befektetsz. De, mihez nem?! A semmiből nem lehet meggazdagodni. Van egy ismerősöm aki nyúltenyésztésztéssel kezdte, ma már egy nagy céggé nőtte ki magát. Állat- meg gabona felvásárló. Meg egy éve kamionokkal is foglalkozik. Akkor van még egy ismerősöm, innen Vajdaságból ment át hozzátok Magyarországra. Ma már van neki 2-3000 hektár földje 10 valtra traktorja, 400 tehene (húsmarha)... Hagy ne sorolja... Jah és itt vagyok én is..
2013. júl. 4. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszadótól szívesen megkérdezném honnan lett hirtelen 2-300ha mer szerintem ezt akarta írni földje?
2013. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
43%
Onnan hogy nem a száját jártatta hanem dolgozott... Éjjel nappal nyomta 3 napon keresztül is alvás nélkül (meg pár liter kávé). És nem 2-300- at akartam,mert jólírtam...
2013. júl. 9. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
56%
Nekem egy ismerősöm úgy gazdagodik meg a lóból (SAJNOS),hogy kolbászt csinál belőle,és 2000-ért adja kilóját..De ezt a módot nem ajánlom senkinek mert brutális.
2013. júl. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!