Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek kecskét vagy...

Szerintetek kecskét vagy tyúkot érdemesebb tartani?

Figyelt kérdés

2013. júl. 18. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:

Az egészen azon múlik melyiket szereted jobban. Ne azt nézd mennyi pénzt hozhat a konyhára, mert akkor jobb ha be sem vágsz. Azt nézd meg, melyik állat haszna kedvezőbb számodra.

Kecske esetén a hús+tej, vagy a tyúknál a hús+tojás. Úgy gondolkozzál, hogy melyiket szereti jobban a család. Tippelni mernék, nálatok a tyúk lesz a befutó. Ennek az oka egyszerű: A magyar családok döntő hányada csak csirke és sertés húst eszik egész életében.

2013. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tyúkolban,csirkék között 2-3 kecske.
2013. júl. 18. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát persze attól is függ, hogy milyen céljaid vannak, de szerintem a tyúk sokkal jobban megéri. Leírom én mit tapasztaltam.

1. A kecske csak az után ad tejet, ha ellett. Bakot nagyon nem ajánlom, hogy tarts, mert tönkre tesz mindent, néha vad is lehet, és (bár engem annyira nem zavart) büdös is. Tehát keresni kell fiút neki.

2. Igazából a lányok is tönkre tehetnek dolgokat és megesznek néha olyat is, amit nem kéne.

3. Valamivel macerásabb az etetésük. Kell nekik legelő, széna is nem csak takarmány. A tyúk, ha csak búzát és/vagy kukoricát adsz neki is tojik, bár néha kell nekik mész meg azért tojó táp sem árt.

4. A tyúk alól csak kiveszed a tojást, míg a kecske fejés technikáját azért meg kell tanulni. Jó azért nem olyan bonyolult, de ha nincs fejőállásod lehet felrúgja az edényt.

5. Ha leakarod vágni a tyúkot, csak előveszed a nagy kést meg néhány edényt, vizet forralsz és mehet. Kecske vágást én még nem láttam és fogalmam sincs, hogy zajlik, de azért sejtem, hogy nem ilyen egyszerű.

2013. júl. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Témába vagyok mert kecském is van és tyúkjaim is. A kérdés kissé bonyolúlt, ha a hasznot nézed talán a tyúktartás kevésbé kiván nagy erőfeszítést. Enniadsz, ha jó nagy a tyúkudvar meg magass a kerítés akkor nem lesz gond, ő csak tojik viszont háztáji tyúkokat ún tanyasi tyúkokat szerezz be mert egyes hibridek nemcsak egymást hanem a tojást is megzabálják.

A kecske tartás kissé komplikáltabb, kaszálni kell meg abrakot is eszik, télire meg szénát kell készíteni vagy venni. Nagyobb a mozgásigénye jó lenne ha pár órát legelőn lehetne de vigyázni kell mert tönkreteszi a fákat.

Viszont a teje nagyon jó és nagyon kedves tud lenni igazi családi kedvencé vállhat, húsa is nagyon finom csak épp lélekjelenlét kell a levágásához

2013. júl. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mind a kettőt érdemes, de arra figyelj, hogy ha belevágsz az állattartásba, onnantól nem nagyon lesz még néhány napos nyaralásod sem. Ha mégsem tudsz velük egy darabig foglalkozni, akkor a szomszédokra könnyebb rábízni a tyúkokat, a kecskefejéshez kevesen értenek, meg idegen kecskét az sem szeret fejni, akinek van sajátja.

Én rapszodikusan veszek naposcsibéket, leginkább tavasszal, mikor már van zöld takarmány is, de csak 20-30 darabot, aztán folyamatosan megesszük őket. Ha el akarok utazni pár napra, akkor előtte az összeset levágom és mennek a fagyasztóba. Kecskével ez macerásabb dolog lenne.

2013. júl. 20. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 H* válasza:
Tyúkot:)
2013. júl. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat !!!!
2013. júl. 24. 12:58
 8/9 anonim válasza:
Ha nagy a telek a haz korul es fuves,valaszd a kecsket,az ingyen leragja neked!!:)
2013. júl. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
bármelyiket is választod,mindenképpen gondolj arra is,hogy onnantól nincs szabadnap ünnepnap.az állattartás az folyamatos jelenlétet kíván.ha ennek tudatában választod bármelyiket is-akkor sok sikert hozzá.örömed lesz benne.
2013. júl. 25. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!