Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Nem eszeik meg semmit sem a...

Nem eszeik meg semmit sem a malacunk, miért lehet ez?

Figyelt kérdés
július negyedikén vettünk egy kismalacot, akkor volt 12-13 hetes! Első nap evett rendesen, de kapott egy kis dudvát amibe került egy kis vad kövérke, amitől hasmenést kapott! állat orvos látta, 3 injekciót is kapott(féreghajtó,vitamin,antibiotikum), a hasmanése nem szűnt meg, majd 2 nap múlva próbálkoztunk Neo-te-sol porral (kakaspor) amitől jobban lett, de étvágya nem fokozódott! Semmit sem eszik meg, sem a moslékot, abban is csak bugyborékol, sem a tápot! Aki tud, az írjon már egy értelmes választ, igen csak fontos lenne! Köszönöm előre is a válaszokat!:)
2013. júl. 18. 17:24
 1/3 anonim ***** válasza:

Itt szerintem bizalom vesztésről van szól. Azért nem akarja megenni a tőled kapott ételt, mert már egyszer rosszul lett tőle. Általánosít az állat, tehát ha tőled kap enni, akkor rosszul lesz. Egyszer már megtörtént és azért annyira óvatos. Azt kellene megpróbálni, hogy más adjon neki enni és te még a közelében sem lehetsz, előtte és utána sem.

Ha a kedvében akarsz járni, homogénebb kaját kellene neki adnod, mint árpa, búza vagy tök. Így talán vissza lehetne szerezni a bizalmát.

2013. júl. 20. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Próbálj neki egy kis krumplit főzni vagy esetleg sűrűbb-hígabb kaja....Nálunk is előfordult már ilyesmi de előbb-utóbb ennie kell, mert éhen halna. Én ilyenkor szoktam neki beletenni egy pici tejet is, de csak keveset mert az is hasmenéshez vezethet,vagy húslét főzök neki egy kis sóval. Hasmenésre tökéletes a faszén....csak dobd be neki ő meg majd eszi ha kell neki.
2013. júl. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Ricsikee1997 ***** válasza:
Adjál neki jó sűrű házilag főzött szilvalekvárt az meghozza az étvágyát! Bevált módszer :)
2013. júl. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!