Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Ha most kotlott el az egyik...

Hell-ikon kérdése:

Ha most kotlott el az egyik tyúkom, mennyire jó (vagy rossz) ötlet tojásokat kikeltetni vele? Kinek mi a tapasztalata az ilyen kései keltetéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Kicsit aggódom, hogy a kicsik bírnák-e majd a telet... bár ha kiszámolom, hogy aug. második felében, végén kelnének még akkor is van jó 3-4 hónapjuk, hogy felhízzanak annyira, hogy ki tudjanak telelni... Május végén kelt már egy csapat nálam, 3 nap múlva lesznek 2 hónaposak és ők már szépen ki vannak tollasodva. Ha hozzájuk viszonyítok, akkor elvileg ezekkel sem lenne gond télen, de azért érdekelne más (nálam tapasztaltabb) ember véleménye.

A válaszokat előre is köszi.



2013. júl. 27. 07:03
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, hogy kettőshasznú Shaver farmról van szó, aminél nem cél, hogy 8-10 hetesen a fagyasztóba kerüljenek.
2013. júl. 27. 07:07
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem érdemes már keltetni.Nekünk legalábbis az ilyen kései csibék soha nem "jöttek"be,mert semmi ellenálló képességük nem volt és előnevelt koruk után mindenféle bajban legyengültek.Tehát ha rám hallgatsz,nem ülteted már meg a kotlóst!
2013. júl. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem, és köszönöm a választ. Valami hasonlótól tartok én is bár eddig sem a szülők, sem az idei csibék között nem volt betegség miatti elhullás, de persze most mégis mások lennének a körülmények az eddigiekhez képest, így erre azért még sem merek / mertem alapozni.


Válaszok jöhetnek még, akinek van tapasztalata nyugodtan ossza meg velem. :)

2013. júl. 28. 06:58
 4/8 anonim ***** válasza:
61%

Nálunk szerencsés helyzetben vannak a tyúkok,

mert lehetőségünk van nekik meleget biztosítani infra lámpával, így azok a csibék is megmaradnak általában, akik késő nyári időben kelnek ki.

De ha neked ilyen megoldás nem lehetséges, inkább ne csináld, mert csak idő és energiapazarlás.

2013. júl. 31. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 ZooBetti válasza:
Szia, nálam a japán díszbaromfik még tavaly szeptemberben is keltek, és télen az ólat beszalmázva, nem volt fűtve, simán átvészelték a kotló alatt a többi nyári csibével együtt, nem voltak gyengébbek mint a nyáriak, pár hónapra rá ugyan úgy ők is tojnak mint a többiek és már méretben sincs eltérés a nyári és őszi csibék között
2013. júl. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök válaszát.

Az infráról teljesen el is feledkeztem, pedig be is van vezetve az ólba a villany és van infraégőm is. Idén nem szorultam rá a használatára és így teljesen ki is ment a fejemből, hogy van.:)

2013. aug. 1. 07:22
 7/8 Ricsikee1997 ***** válasza:

szia. nekem is japán tyúkok ülnek meg folyamatosan... én a hívő vagyok hogy a szeptember az utolsó hó amiben ültethető... És erre hogy a télen nem nagyon maradnak meg mondok mást.

Az udvarunkba nálunk volt egy nagy boglya széna és én nem vettem szre hogy hiányzik 1 tyúkom (japi) és decemberben karácsony előtt 2 nappal elővezette a kicsiket a bolya alól.... hát mit ne mondjak nem nagyon örültem ennek és nem is foglalkoztam velük....megtaláltam a fészket is a kotló olyan 10-12 tojáson ülhetett ebből 7 kispipe kelt ki és a tavaszra 6 kiscsirke megmaradt... hát nem tudom mondjuk ez is azt bizonyítja hogy a jappán tyúkok mennyire gondoskodók és igénytelenek... ez az én kis történetem mindig ha kérdezik Hogy érdemes-e későn ültetni tyúkot....

2013. szept. 7. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, nagyon helyes kis történet volt. :)

Végülis elültettem a tyúkot, 10 tojásból 6 kelt ki, de 2 csibe elpusztult, mert mamóca véletlen megtaposta őket (első kotlása volt). A megmaradottak viszont szépen fejlődnek, bár megijedtem ettől a szeptemberi hűvös időjárástól... ők viszont fel sem veszik, bár a mama vigyáz nagyon rájuk. :)

2013. szept. 26. 07:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!