Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mekkora terület kell 1 db...

Mekkora terület kell 1 db tejelő szarvasmarhának?

Figyelt kérdés
Persze legeltetésnél (és tudom, hogy a területek sem egyformák)... Sajnos nem találok konkrét adatot, csak a szürkemarhánál olvastam, hogy 1 állatra 1 ha terület kell, viszont a tejhozamúaknál csak valami olyasmit találok, hogy napi fűszükséglet négyzetméterben megadva... És ha már kérdezek: esetleg meg tudja valaki mondani, hogy télen hány kg szénát fogyasztanak naponta?
2013. szept. 4. 16:13
 1/4 anonim válasza:
hát ha van napi fűszükséglet akkor kb-ra kitudod számolni. szerintem egy 2-3 hét alatt megnő a fű újra. úgyhogy napi szükséglet szorozva 2.5-el az már korrekt lehet. de amúgy fingom nincs a szarvasmarhákról csak így gondolom.
2013. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
mármint 2.5 hétre gondoltam, tehát az napokra bontva a szorzó persze.
2013. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. szept. 4. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából 2 hektárt lehet számolni egy tehénre, ha csak a fűből tervezed a tejtermelését fedezni (azaz nem kap pl szilázst). De valóban nagyon nem mindegy a terület, nálunk a kavicson idén már júli közepén nem volt mit legelni, tőlünk 10 km-re lent a folyó völgyében egész nyáron legeltetnek. Az is sokat befolyásol, milyen füved van, mondjuk egy jó lucernás/herés fűkeverék sokkal táplálóbb mint a sima réti fű.

Meg az sem mindegy, mekkora hozamot vársz tőle: egy napi 10-15 litert adó magyartarka mást igényel mint egy 25-40 literes holstein-fríz. Svájcban pl nagy termelésű (30-35 literes) teheneket is tartanak döntően legelésre alapozott takarmányozással, de hát azt a klímát össze sem lehet hasonlítani nyilván.

2013. szept. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!