Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kb mennyibe kerül egy birka?

Kb mennyibe kerül egy birka?

Figyelt kérdés
2013. szept. 5. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia.Írj üzenetet és leírok mindent.Ide nem enged ennél többet írni..
2013. szept. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mire kell,szexre,vagy megenni?:-)
2013. szept. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem kell, csak azért kérdezem, mert a múltkor beszélgettünk nővéremmel arról, h milyen jó lenne egy birka, aki lenyírná a füvet (természetesen csak poénból, nem akarunk venni!), és még nagyjából se tudtuk, h mennyibe kerülhet...
2013. szept. 6. 19:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Kosbárány kb 10 ezer, jerkebárány 15-20, felnőtt nőivarú 25, kos 40. De nagyon függ a fajtától, a minőségtől, attól, az ország mely részében veszed.
2013. szept. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A felnőttnél is függ a korától, hányszor ellett, stb.
2013. szept. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 phfu válasza:
Egyszer vettem, hasonló céllal. De kafi lesz, nem kell füvet nyírni. Gyakorlatilag, allergiás volt a fűre!! De, minden drága dísznövényt megrágott. Mintha átnézve volna blokkokat, hogy melyik mennyibe került, és az alapján válogatott volna. ( tulipán, vagy liliom fa, a kerti virágok) semmit sem kímélt! Már már azt gondoltam átvertek és kecskét adtak birka helyett! 15-ért vettem, 3-4 hónap alatt megzabált vagy 20e- forintnyi tápot. Mert a füvet nem ette, akkor sem ha kiéheztettem. Egy jó szokása volt! A leghűségesebb kutya is elbújhatott mellette, úgy követett mindehová. Ha 4-5 méternél távolabbra kerültem tőle, olyan iramban szaladt hozzám, hogy volt amikor fellökött! :) ha dolgoztam valamit, lefeküdt, és addig fészkelődött , hogy valamilye hozzám érjen. Pörkölt volt a neve, de simán hívhattam volna Bodrinak is. Aztán... Nomen est omen. ( levágni nem tudtam, még nèzni sem) tehát: a fűnyíró tudományát teszteld, mielőtt kiválasztanád, és ne adj neki nevet, mert nem fogsz belőle pörköltet enni!
2013. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Már már azt gondoltam átvertek és kecskét adtak birka helyett!"

Nos, nekem voltak kecskéim. Elmondom, milyen volt a sorrend a kedvenc táplálékaik tekintetében. Első helyen állt a szárítókötélen száradó ruha. Utána a fa lombja, levelei, friss hajtásai, amikor már nem volt, az idősebb ágak kérge. Majd ugyanez eljátszva a bokrokkal, és csak a legvégén, amikor már semmi rágható nem volt, akkor tették le a fejüket a fűbe.

2013. szept. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!