Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mi baja a kacsámnak?

Mi baja a kacsámnak?

Figyelt kérdés
Tegnap napközben nem állt lábra, nem akart enni, inni, hiába öntöttem a csőrébe. Mára el kellett különítenem, mert a többi kacsa, tyúk bántani kezdték. Mi baja lehet, mit tudok vele csinálni én?
2013. szept. 7. 09:27
 1/7 anonim ***** válasza:

Tudni kellene, mennyi idős, mit eszik, hányan vannak mekkora területen, stb. Lehet, hogy megtaposták, elverték a kajától, esetleg Coli hasmenése van, ilyesmi.

Nagy reményeket na táplálj iránta, ha van kutyád, inkább vágd le a kacsát és főzd meg neki, azzal jársz a legjobban. Nekem azt mondta amúgy az állatorvosunk, hogy állatorvosi szempontból a madár (tyúk, kacsa) nem állat. Mert annyira kicsi az értéke (mármint a haszonmadaraknak, a kiállítási nyilván más), hogy nem érdemes gyógyítgatni.

2013. szept. 7. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, a kacsa még tegnap délután elpusztult...
2013. szept. 8. 09:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Azért én azt javasolnám, hogy a helyüket takarítsd ki totál tisztára és meszeld le amennyire csak tudod! Az esetleges fertőzés veszély elkerülése végett fertőtlenítsd le az élőhelyüket, szerintem.
2013. szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"...Nekem azt mondta amúgy az állatorvosunk, hogy állatorvosi szempontból a madár (tyúk, kacsa) nem állat. Mert annyira kicsi az értéke (mármint a haszonmadaraknak, a kiállítási nyilván más), hogy nem érdemes gyógyítgatni..."


És az ilyen megy el állatorvosnak. Egy kacsa vagy csirke is élőlény, ugyanúgy érez fájdalmat is, mint mi. Szerintem szégyen, ha egy állatorvos szerint nem érdemes nem szenvedni hagyni.

2013. szept. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves négyes. Mint írtam, azért mondja ezt, mert az a gyógyszer, amit adna neki, kerül tegyük fel 2-3000 Ft-ba, míg az állat értéke ennek a fele. Nyilván, ha a gazdi ragaszkodik hozzá, akkor beoltja. Én is infúzióztattam már vele nyulat, mert egy nagyon szép növendék volt, meg akartam hagyni anyának. Nem sikerült.

Az állattenyésztés, főleg nagyüzemben (több tízezer darabnál pl), nem arról szól, hogy az egyednek jó-e vagy fáj-e. Ekkora mennyiségnél nincs idő, energia, pénz tutujgatni a gyengéket.


Amikor van az embernek otthon pár darab, az nyilván más.

2013. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem értetted, mi a bajom. Az elv maga. Állatorvosi szempontból minden életnek ugyanolyan értéke kellene, hogy legyen. Hogy gazdasági szempontból milyen értéke van, az más lapra tartozik. Ezzel nem téged minősítettelek. Látom magadra vetted valamiért.
2013. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es! Az állatorvos akkor jár el korrektül, hogyha felhívja erre a figyelmet. Te sem örülnél, ha az egeredet 10e Ft-rt gyógyítaná meg arra a két hónapra, ami még hátravan neki.

Mellesleg megjegyzem, egészen a hatvanas évekig a magyar udvarokban sem tartották számon a csizmaszár alatt érő állatokat.

2013. szept. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!