Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mit tehetnék, hogy a kb 1,5...

Mit tehetnék, hogy a kb 1,5 hónapos kacsáim ne csipedjék ki egymás szárnyait? Az régebbi kelésben nem csináltak ilyet, csak ez a "falka" mi lehet a bajuk?

Figyelt kérdés

2013. szept. 13. 18:32
 1/6 balkalolka ***** válasza:

Vitaminhiány és/vagy zsúfoltság miatt szoktak csipkelődni, a "másik kacsa tollából akarnak sajátot építeni". Keverj Chicktonikot az ivóvizükbe, kajájukba tegyél sörélesztőt és tojószárnyasnak való zeolitkeveréket. Egy kevés almaecet sem árt az ivóvizükbe, roboráló, egészséges, tele van mikroelemekkel és az emésztésüknek is jót tesz.


Magam az év ezen szakában szoktam kicsit több kukoricát tenni a keverékükbe, legyen zsírjuk télire, plusz spórolós ha rendesen szigetelt-téliesített az óljuk, kevesebb kalóriával kell fűteniük. Szalmabálákkal rakom körbe késő ősszel, az jól szigetel.

2013. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Amint csak tudok utána járok az anyagoknak! Gazdaboltban gondolom tudnak adni!?

Nem tudom mi lehet, én is gondoltam vitamin hiányra, de!

A kotlóstól miután felszáradtak ellettek szedve. Napos korukban gyógyszerezett csibe tápot kaptak. Utána kukorica darával keverve és aztán egész szemes búzával, kukoricával és liba tömő táppal csináltam a mixet. Ez mellett nem bezárt ólban, hanem szabad tartásban növényekkel ellátott helyen vannak (mondanám- gazos kert). Ez mellett rengeteg dinnyét és más gyümölcsöt is kapnak.A legelső kelésből 15 van, azok lassan már vághatóak, de azok nem csináltak ilyet, csak az utánuk lévő "adag" (10 db). Ha van még kedved mesélni a tartásukkal kapcsolatban, nagyon szépen megköszönném, akár privátban is, további jó időtöltést!

2013. szept. 15. 20:33
 3/6 Benyovszky Oszkár ***** válasza:
.
2013. szept. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
He? O.O
2013. szept. 19. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Amint az első írta, a tollcsipkedés Cisztin-hiányra utal. Az kell a toll építéséhez, tehát azt adj nekik. Honnét? Kutyás boltokban lehet kapni fagyaztott darált baromfit. Abban a toll is, csőr is, minden benne van. 110Ft volt legutóbb egy rúd. Csirkéknek is, kacsáknak is azt szoktam adni az első időkben.
2013. szept. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem tudtam még akkor gyorsan eljutni venni ilyet, és mondta egy idős néni, hogy adjak nekik a vizükbe egy csipet sót! Bevált, de azóta már kaptam ilyen készítményt is.

Köszönöm a válaszokat! :))

2013. szept. 30. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!