Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Méhészkedni szeretnék,50...

Méhészkedni szeretnék,50 család ez az 1m magas kaptáral rossz illetve jó szezonban mennyi mézet illetve ezáltal mennyi pénzt termel és maraad meg tisztán?

Figyelt kérdés

2013. szept. 21. 18:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
hát a mèhèszkedèsbe csak úgy èrdemes belefogno,ha van a körnezetedben egy öreg mèhèsz mondjuk 1 nyufdîjas aki már nem nagyba csinálja. ès az 50 család sok. kezdèsnek,ha mèf soha nem volt dolgod mèhekkel ès mit èrtesz az 1m magas kaptár alatt?
2013. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
apám 10 ève kezdte 10 családdal második èvben vett hozzájuk įgy 50 lett neki. most már 200. van.
2013. szept. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Most jelentkeztem méhész képzésre tehát megtanitanak mindent lesz gyakorlatom is de kiváncsi vagyok megéri-e konkrét számokkal. És aki foglalkozik ezzel az kint hagyja a kaptárokat egyedül éjszakára? Vgay mindig cipeli be-ki.
2013. szept. 21. 18:31
 4/6 szabóméhészet ***** válasza:
82%

A kérdezőnek azt tanácsolom hogy felejtse el a méhészkedést.


-a pénzért szeretné csinálni,a méhek nem is érdeklik

-azt hiszi egy OKJ tanfolyamon majd mindent megtanul


1,kb 10év mire egy méhész elmondhatja magáról hogy valamit ért a méhekhez

2,rengeteg szakirodalom,én kezdőként 130 méhész szakkönyvet olvastam ki

3,inaskodás más tapasztalt méhész mellett


Kezdésnek max 2-3 család javasolt.Ha mégis venne "1méteres" kaptárakat,méhekkel,akkor kb 2év múlva engem érdekelnének az üres kaptárai olcsón,miután kipusztultak belőle a méhei

2013. szept. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Az előttem szóló mindent leírt és teljesen igazat adok neki, csak azt tanácsolom ,hogy azokat a kaptárak meg se vedd mert tele lesz fertőzéssel :)
2015. jún. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5# ja :D Egy kis nyúlósnak nem hinném hogy örülne.

Amugy meg ja , amíg a rakodó kaptár "kb.1 méter magas kaptárként van emlegetve" addig ne nagyon eröltesse

2015. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!