Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Hol lehetne eladni a kecsketejet?

Hol lehetne eladni a kecsketejet?

Figyelt kérdés
Vannak kecskéink, de csak magunknak nem éri meg, mert nem is mindenki szereti a tejét. Már eredeileg is azért szerettünk volna kecskét, hogy adunk is el a tejből.
2013. okt. 13. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Pl. piacokon.
2013. okt. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

úgy érdemes kecskét venni, hogy van rá piacod...

ha konkrét piacra mész ki, akkor készülj fel rá, hogy ha rádszáll valami ellenőr, legyen meg minden papírod az állatorvosi engedélytől a számláig, különben nagyon megvágnak.

2013. okt. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Számotokra egy hatalmas bukta a kecsketartás. Én biztosan nem tartanék olyan állatot, aminek a végeredménye legyen az hús vagy tej nem szeretném őket. Csak gondolj bele, mi lesz azzal a sok tejjel, ha nem találsz neki aznap elég vevőt? A húsról nem is beszélve! A kecske húst mifelénk kerülik, mint a leprát. Mondhatod, hogy csinálsz a tejből sajtot, de azt sem lehet a végtelenségig őrizni.
2013. okt. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Szerintem az ismerősöknél, szomszédoknál, esetleg idősebbeknél nyerő lehet az ötlet, mert egyébként a házitej sokkal jobb, mint a bolti, ezért szerintem akadna, aki megvenné.
2013. okt. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Volt egy barátom, aki kecskékkel foglalkozott, és abból is élt. Ő úgy indított, hogy a környező házakhoz midennap kivitte a friss tejet, így lett vevőköre. A maradékból sajtot gyártott, amit a piacon árult, illetve aki házhoz ment érte, annak olcsóbban adta. A végén már valami nyolcféle sajtot árult, de aztán, amikor elköltöztem arról a vidékről, megszakadt a kapcsolatunk, nem tudom, moostanában mi van vele.
2013. okt. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

próbáljátok ki a sajtot! nekem az egyik rokonom kíváncsiságból kezdte, 3-4 kecske, kis sajt... most kb 40 kecskénél tart, piacra viszi a tejet meg a sajtot, van, hogy nagyobb az igény, mint amennyit elő tud állítani... persze, az ilyesmi drága... viszont baromi finom és egészséges... a sajtot meg le lehet fagyasztani...

először tényleg kezdjétek az ismerősökkel, rokonokkal... ők majd továbbviszik...


ez mondjuk függ attól is, hogy hol laktok, de ha van egy kisebb városka a közelben, akkor simán beindulhat...


milliomosok nem lesztek, de mellékesnek nem rossz!


sőt, ha utánaolvastok a sok jótékony hatásnak és így áruljátok, akkor még jobb! :)

2013. okt. 30. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!