Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Tojáskeltetés kézi forgatással?

Mateo18 kérdése:

Tojáskeltetés kézi forgatással?

Figyelt kérdés
tojást szeretnék keltetni és nem automata, hanem kézzel kell forgatni, a neten mindent végig néztem,egy oldalon azt írták 2óránként kell forgatni , több oldalon pedig csak annyit hogy naponta legalább kétszer reggel és este, de nekem úgy monták itt hogy pontos időben kell este és reggel 5órakor .ha nem pont 5kor forgatom akkor nem fog kikelni. hozzáértők segítsenek hogy is kell ezt.

2013. okt. 21. 12:01
 1/8 Makoscsiga ***** válasza:
Szerintem próbáld ki! Néhány tojást így, náhányat úgy csinálsz, és meglátod, hogy melyikben maradnak élve az embriók. Azt gondolom, tudod, hogy hogyan kell lámpával átvilágítva látni, ha elpusztul, nem fejlődik tovább. Szerintem, ha nem jó a módszer, akkor viszonylag gyorsan elpusztulnak. De az az érzésem, hogy azért van ellentmondás az irodalomban, mert teljesen mindegy. De mint, mondtam, egyszerű kipróbálni, és akkor tudni fogod.
2013. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ!

először keltetek és a tojást is veszem nem olcsón. kérdezősködtem is azt javasolják hogy reggel 9fele és este 9-10 órakor. így is teszek

2013. okt. 25. 11:03
 3/8 Makoscsiga ***** válasza:
Na igen, ha az ember a tojast veszi, akkor mar mas a helyzet... Nalunk voltak kakasok es tyukok is, csak azok lustak voltak kotlani. :)
2013. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem éri meg pár db-ot keltetni házilag!

Elhasználsz vagy 300Ft-nyi áramot/db + megy az időd + drága a fias tojás, ha nem vágnak át boltival :) + kelési arány is kérdéses...


Ez után még infrázod kész ráfizetés!


Feléből, harmadából kijössz előnevelttel, azok tuti megmaradnak akármilyen béna is vagy szinte :)

2013. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 doboszoli ***** válasza:

Mindegy az időpont, a lényeg, hogy 12 óránként a tojás forduljon 180 fokot.

Ha az egyik oldalát ceruzával megjelölöd, könnyebb dolgod lesz.

Azért kell forgatni, hogy az embrió ne tapadjon a tojás falához.

2013. nov. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Luiz28 válasza:
Üdv!Én két éve keltetek gyári és magam csinált keltetővel,én a tojásra rajzolok egy R és egy E betűt,reggel este rövidítve,és keléskor meg fekvéskor forgatom őket,nekem tökéletesen bevált ez a módszer,és nincs elfelejtve a forgatás mert látom,hogy most reggelre vagy estére áll a tojás.
2014. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Józan Paraszt ***** válasza:
Bocs,de 600 wattot fogyaszt egy gép egy nap az kb 23 forint naponta 80 tojásra,amik 21 napig kelnek.6 Ft/tojás a kelési költség..tényleg ráfizetés,pláne saját tojásból...
2015. jan. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Józan Paraszt ***** válasza:
keltettem egy egyszerű román géppel és megmértem az áramfogyasztását.hát igen ..összesen elhasznált 450 forintnyi áramot 22 nap alatt.120 toji fér bele,ha 100 kikel akkor 4 forint 50 fillérből megvan egy csirke keltetése.Ráfizetés lenne?Plusz ha 100db-ot infrázol 150 wattos lámpával 3 hétig az mai áron (34 forint/1Kw)2570 forint,tehát ey pipi 3 heti fűtése 26 forintba van.Ez kb 30 forint egy 3 hetes pipiért saját tojással,kaja nélkül.Valóban nem éri meg mikor egy 3 hetes pipi 350 forint körül van.Üdv!
2015. márc. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!