Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Kacsa és liba mire jó a...

Kacsa és liba mire jó a levágás mellett még? Pl tojása jó?

Figyelt kérdés

2013. okt. 22. 09:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Kacsa és libatojás is ehető ,de úgytudom nyersen nem ajánlott,meg a tolla is jó mindkettőnek, párnába.
2013. okt. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
nagyon jó a tojása én személy szerint imádom de nyersen a tyúktojás sem ajánlott elmondanám
2013. okt. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez komoly, hogy a kacsá-é is ehető? A libáról sejtettem, hogy az. Ez jó hír, akkor lehet veszek párat. És mennyiket tojnak? Vagy hány naponta?
2013. okt. 23. 10:54
 4/17 Vörösnefelejcs ***** válasza:
67%

Nm akarom letörni a lelkesedésedet, de ha olyan könnyű lenne kacsát és libát tartani, mint tyúkot, akkor több helyen lenne. Közel annyit nem tojnak, mint egy tyúk, úgyhogy tojásért nem érdemes tartani, húsra meg...többe van, azért drágább.

Aztán víz is kell a kacsának. :)

2013. okt. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
90%
A liba és talán a kacsa is jó házi fűnyírónak.
2013. okt. 24. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim válasza:
47%
A kacsatojás nem használható élelmiszer előállítás céljából(otthon persze mindenki azt csinál vele, amit szeretne), ugyanis a tojáshéjon lévő pórusok mérete jóval nagyobb pl. a tyúktojáson találhatóénál, így jóval magasabb a kórokozók bejutásának kockázata.
2013. okt. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%
több és finomabb húsa van nállunk semmi gond nem volt eddig jobbak mint a tyúkok és kevesebb is megteszi mondju többet eszik az tény de nekünk strapabíróbbak mint a csirkék eddig nagyon ritkán pusztult el kacsa vagy liba nállunk
2013. okt. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

Max 40db-ot tojnak évente, a tojást pedig, ha megetted számítsál hosszas kórházi lábadozásra :)


(A disznószar ehető, a fentebb említett állatoké nem! Ennek ellenére a szart mégsem eszitek, vagy tévednék?)

2013. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%
utolsó hülye vagy én se voltam sose kórházba a tojásától és csak 1 példa a tág pórusra a strucc tojást is megeszik
2013. okt. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Platypus ***** válasza:
A kacsatojás valóban könnyen lesz szalmonellás, de ez csak annyit jelent, hogy alaposan meg kell főzni fogyasztás előtt. Sok ételbe nem alkalmas ezért, de ettől még ehető. Az indiai futókacsát például eleve tojástermelésre tenyésztették ki.
2013. okt. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!