Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szerintetek megéri haszonállat...

Szerintetek megéri haszonállatokat tartani úgy, hogy meg tudom termelni nekik a kaját és nem kell venni?

Figyelt kérdés
Mert örököltem a szüleimtől egy kisebb tanyát meg 10 hektár kaszálót. Szerintetek milyen állatot tartsak és mennyit ?

2013. okt. 24. 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát, a kecske szerintem megéri.
2013. okt. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kecske. Az megeszi a legrosszabb kórót is igénytelen ebből a szempontból. Ha van kereslet akkor el lehet adni a tejet sajtot. A kaszálót bevetném muharral a felét lucernával és kaszálnám szakaszonként. A 10 hektárból keríthetsz nekik egy karámot is. Esetleg vehetsz vagy két lovat is, azzal tudsz mezőgazdasági munkát is végezni. Igazából minden ilyen növényevő haszonállat szóba jöhet attól függ mit szeretnél. Tehén is megfelel, házi tejet sokan keresik. Leborjadzik, a borjat eladhatod, stb stb. A birka se rossz a juhtúró ízletes, a húsát nagyon szeretem.
2013. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
második vagyok ez lemaradt: Azért télen kell egy kis mennyiségű széna és abrak a jószágnak. Max csak a nyári eledelt nem kell venned, de nyáron szoktak egy pici abrakot adni nekik ráadásba
2013. okt. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én a tehénre gondoltam. Szerintetek ?
2013. okt. 24. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Tyúkokat is tarthatsz a tojás miatt, meg esetleg disznókat, ha van annyi helyed, ahol tudsz kukoricát vetni.
2013. nov. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet tartani szürke marhát is mert az a legrosszabb legelőn és el van
2014. jan. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!