Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Érdemes még ilynkor előnevelt...

Érdemes még ilynkor előnevelt csirkéket vásárolni? Nem lesz bajuk a hideg miatt?

Figyelt kérdés
Tudna valaki segiteni?Vehetek még ilyenkor elönevelt csirkéket???? köszi
2013. okt. 28. 13:13
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom. Tüzelni kell rájuk nemsoká, plusz amire megnőnek nem kevés idő. Tavasszal azért szeretem jobban mert süt a nap, napoznak, a D-vitamin megy beléjük, és ha van zöld is, akkor tudnak eszegetni, és erősödnek. De így ősszel, lassan már a tél elején nem vágnék bele! Tavasszal nem ér rá? Már valaki március körül vesz, ugyan akkor is tüzelnek rá, de húsvétra már rántanivaló nagyságúak.
2013. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ricsikee1997 ***** válasza:

Egyet kell értenem az előttem szölöhoz nem érdemes sajnos mert nem lenne gazdaságos a világítás, fűtés miattsem. Meg nem is tudnának legelni nemsoká jön a tél, és az megfogja őket a növekedésben. Meg ne adj isten elkapnak valami taknyos nyavaját megfáznak.... nem életveszélyes az sem csak soká tart mire kigyógyulnak. Bár ennek ellenérveként is tudok egy személyes példát mondani:


Az udvarunkba nálunk volt egy nagy boglya széna és én nem vettem észre hogy hiányzik 1 tyúkom (japi) és decemberben karácsony előtt 2 nappal elővezette a kicsiket a bolya alól.... hát mit ne mondjak nem nagyon örültem ennek és nem is foglalkoztam velük....megtaláltam a fészket is a kotló olyan 10-12 tojáson ülhetett ebből 7 kispipe kelt ki és a tavaszra 6 kiscsirke megmaradt... hát nem tudom mondjuk ez is azt bizonyítja hogy a jappán tyúkok mennyire gondoskodók és igénytelenek... ez az én kis történetem mindig ha kérdezik Hogy érdemes-e későn ültetni tyúkot....

2013. okt. 29. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!