Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen méretű és súlyú a...

Milyen méretű és súlyú a szalmabála?

Figyelt kérdés
Láttam, hogy van körbála, meg kockabála és mindkettőből van nagy, meg kicsi. Szeretném tudni a méreteiket, meg a súlyukat, úgy nagyjából, erre nem találtam semmit. Köszönet!

2013. nov. 7. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
12%
Mit akarsz ellopni?Nem fog sikerülni.Hárman nem tudtuk megmozdítani.
2013. nov. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az ilyen válaszokra nem vagyok vevő. Kösz, ha nem írsz többet.
2013. nov. 7. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

És milyen bála? Szalma, széna?

Egy nagy körbála szalma ~300kg, egy körbálába elméletileg 15 kis kockabálányi szalma fér tehát a kis kockabála~20kg. A többiről nem tudok nyilatkozni. A súlyuk attól is függ, hogy mennyire veretik össze. találkoztam már 450kg-s szalmabálával is...

2013. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez az, köszönöm szépen! Szalmára gondoltam eredetileg, de a széna is érdekel. Úgy hozzávetőlegesen érdekelt, így már tudok vele mit kezdeni. Mégegyszer kösz!
2013. nov. 7. 21:23
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Körbála (hálós) olyan 250-300 körül van, a madzagos (nagy hesston bála) az több, 350-400 között, a nagy kockabála 450 és 700 között, méretfüggő. A kiskocka 10-20 között, annak a méretét is úgy lehet állítani, ahogy akarod.

A legjobb helykihasználása a nagy kockának van, azt lehet a legjobban összepréselni. Ugyan akkora súlyú kis kocka sokkal-sokkal több helyet foglal mint akármelyik másik megoldás.


A hálós körbálát egy ember is el tudja gurítani, a hesstonhoz kell kettő, mert az lazább és jobban ellapul. A nagy kockát kézzel csak szeletekben tudod mozgatni, azaz géppel beteszik pajtába és onnantól villázod. Csak ne ázzon meg, mert akkor vége.

2013. nov. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszi!

Akkor egyértelműen kiskockát keresek. Szállításilag, meg tárolásilag is az most a legjobb nekem.

2013. nov. 9. 20:34
 7/9 anonim válasza:
59%
ha jol tudom akar 1 tonna is lehet :p
2013. nov. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A magyar szabvány kisbála mérete 30x40x80cm-35x45x90 között van, tömege kb 15-20 kg.
2017. jún. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Méretfüggő és nyomásfüggő (mármint, hogy mennyire préselik össze).

Elő a számológépet, itt bálázó szakemberek írnak súlyokat:

[link]

2021. aug. 29. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!