Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szeretnék tartani egy csibét?!

Szeretnék tartani egy csibét?!

Figyelt kérdés
Lehet hogy hülyén hangzik de szeretnék háziállatként tartani egy csibét.Tudom hogy felnő..és nem fogyasztásra lenne..Egyedül nem pusztul el? Utána nézek az interneten is a dolgoknak, de azért leírnátok egy pár hasznos tippet? Vagy hogy inkább neki mi a legjobb takarmány?

2013. nov. 9. 13:18
 1/6 A kérdező kommentje:
Kérlek ne szóljatok meg, ha neki ez nem jó akkor hagyom az egészet!
2013. nov. 9. 13:24
 2/6 anonim válasza:
Hát nem tudom...Biztos, hogyha jól tartod, eteted, hagysz neki elég teret meg minden, akkor baja nem lehet. :) Itt inkább az a baj, hogyha nem kertes házban élsz, és csak egy ketrecben tartod, akkor egyrészt nincs hova piszkítson(vagyis inkább(feltételezem)Neked kellemetlen eltakarítani), másrészt pedig nem hiszem, hogy a csibéknek(később tyúk vagy kakas) jó, ha csak egy ketrecben tartod, természetes növényzet, friss levegő, és egyebek nélkül..Én is nagyon szeretem a csibéket, régen volt is! :D.Ha mindenképpen szeretnél egyet, és tudod hogy jól fogsz róla gondoskodni, akkor szerintem nyugodtan szerezz be egyet, mert szerintem is nagyon aranyosak!!!(és szerintem nem ártasz vele) :) Azt nem tudom, hogy egyedül nem pusztul-e el, de szerintem nem..A legjobb takarmány természetesen a fű.Ha ezt nem tudod megoldani, szerintem érdemes megkérdezned egy állatboltost, vagy ilyesmit. :)Remélem segítettem legalább egy kicsit! :) Ha lesz csibéd, hosszú, boldog életet neki! :D :P
2013. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakom.:) Köszönöm a választ :) hasznod volt :d
2013. nov. 9. 17:11
 4/6 gergo1998 ***** válasza:
én a helyedben díszbaromfit vennék, ha hobbiállatként tartod :D sok helyen lehet venni, nem drágák, de az a gond, hogy többet kll belőlük tartani legalább 2-3, takarmány terén nem válogatnak, kapirgálni viszont nagyon szeretnek, és az fontos is nekik, árpa, gabona, kukorica, napraforgó, bármi jó, ha van kérdésed akkor írj, és megpróbálok segíteni :D
2013. nov. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát egyet ne tarts, akkor már szerezz be többet, mondjuk 4-5 csajt egy kakassal. Fajtaválaszték szinte korlátlan, olyan gyönyörű díszbaromfiak vannak, csak győzz választani. Sőt, haszontyúkból is vannak kifejezetten szépek, pl az itáliaiak.

Fontos, hogy legyen róka-, és ragadozómadár-biztos száraz, huzatmentes helyük, nagy területük mozogni, kapirgálni, legelni. Takarmány: mindenféle gabona (búza, árpa, zab), kukorica, napraforgó, hozzá kis tojáshéj vagy takarmánymész, gyümölcs meg persze fű.

2013. nov. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm. Akkor majd tavasszal intézkedek.
2013. nov. 15. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!