Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Mivel győzhetném meg a családo...

Mivel győzhetném meg a családomat?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és már lassan 4 éve szeretnék baromfiakat Vannak nyulaink de régen tyúkjaink és csüngőhasúak is voltak A hely a takarmány vétele sem lenne akadály De igazából csak 3 tyúkot 2 gyöngytyúkot meg 2 pulykát vagy kacsát szeretnék Folyamatosan vitázok velük de nem jutok sokkra velük. Eléggé elvagyok kenődve és már nem tudom mit kéne tennem hogy megengedhessék nekem ezt az egész kis baromfiudvar dolgot Az udvarunk hatalmas semmi nem baj nem lenne Ez az egyik legfőbb álmom és még szeretném gyerekfejjel átélni ezt a számomra boldogságot

2013. nov. 29. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Üdvözlet! Én 16 vagyok és nekem jutott ebből a boldogságból, ami nem teljesen boldogság, nem minden esetben. Most tyúkok vannak, vagy 40 darab meg libák kacsák. A gyöngyit és a pulykát ne akard, azokat nem ajánlom. Nagyon pofátlan és agresszív állatok. Voltak gyöngyijeim is a nyáron, de állandóan ha megijednek elkezdenek irtózatos hangon szirénázni, valami rettenetes hajnalban arra ébredni. A pulyka az azért nem jó, mert veszélyesek ha úgy adódik. Voltak tojók amik eléggé repkedtek kifelé a kifutóból. A bakpulykák meg a hatalmas testükkel ha olyan kedvük volt szaladni kellett előlük. A kacsa az nem olyan, azzal nincsen gond, csak nagyon nagy sárt csinál maga körül a vizet kiveri állandóan. Ha kérdésed van privátban megtalálsz!
2013. nov. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Valószínűleg a kérdésedre nem fogsz kapni rendes választ, hisz nem ismerjük a szüleidet, így nem tudjuk, hogyan tudnád meggyőzni őket. Viszont egy pár hasznos tippet adhatok:

Gyöngyit ne akarj. Ha valamitől megilyednek, iszonyú lármát csapnak, ami kibírhatatlan. És az enyémek nagyon buták is! A múltkor például egy saját önszántából(nem kergette semmi) berepült a kutyaólba, az meg elkapta, és alig akarta elengedni... A tyúkokra a lármázáson kívül semmi rosszat nem tudok mondani, viszont a kakasra igen. A mi kakasunk nagyon kibírhatatlan. A tyúkokat nem hagyja enni, amikor ő eszik. Folyton elzavarja őket az etetőtől, így már külön etetjük(nem a gyöngyi tyúkokat zavarja el). Sőt, nekem a pulykát is zavargatja! (Ráadásul a kakast, aki a saját árnyékától is megilyed-komolyan!)

Pulykám is van, arra csak 1 rossz dolgot tudok mondani.

Van egy tojó és egy kakas. A kakas nagyon barátságos, bár egy kicsit hangos. Ha a gyerekek vagy bárki kint van az udvaron, követi, és esze ágában sincs bántani őket. A beszélgetésekbe is rendszerint beleszól-inkább beleordít. A tyúkokat sem bántja, mindennel nagyon jól kijön. Egy kicsit ő is lármás, bár nem annyira, mint a gyöngyik. ;)

A tojóval már vannak gondok...

Ő egyáltalán nem hangos, de ha nem szokik helyhez, szökik... És nekünk a tyúkjaink tarajába is olykor-olykor belemar-és el sem engedné, ha nem szednénk le. Ez rendszerint akkor van, mikor ő is tojni szeretne(igaz, hogy több hely van,ahová tojhatnak, de sokat az öreg tyúkok melegedésre használnak. Kb. minden 3. nap tojik a pulykánk), de a tyúk éppen tojik. Akkor benyúl a fejével, megragadja a tyúkot a tarajánál, és addig húzza, még le nem száll a tojásról a tyúk, ha egyáltalán volt ideje tojni. A pulykatojó nem olyan barátságos-szelíd ő is, de nem jön oda, és simogatni sem lehet, ellentétben a kakassal.

Nem tudtam válaszolni a kérdésedre rendesen, de remélem ez a pár információ később hasznodra válik! :)

2013. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
ha valami nagyon jót teszel sokáig bisztos meg engedik
2013. nov. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. (Főleg a másodiknak). Nem tudom hogy sikerül-e őket meggyőznöm ... próbálkozok.. aztán kiderül.. de mindenesetre köszönöm..
2013. nov. 30. 13:06
 5/9 anonim ***** válasza:
72%

Nem is gondoltam,hogy gy viselkednek ezek a baromfifélék :)

Nekünk nincs,elvből nem ölünk meg senkit,aki a mi portánkon él.Tudom ez hülyeség,de ex-pesti állatvédőként nem meglepő.

Szomszédban van baromfiudvar,sokszor elnézegetem őket,figyelem,hogyan viselkednek.Szerintem szórakoztató.

Talán a szüleidnek megemlíthetnéd a hasznot,amit hajtanak,pl.friss tojás.Meg hogy felelősségre szoktat és a tanulmányaidban is hasznát veheted a tapasztalatoknak.

2013. dec. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm Neked is!
2013. dec. 3. 17:31
 7/9 csabaaa1992 válasza:
100%
A gyöngyik tényleg ütik-verik a tyúkokat.Kell egy szép, termetes kakas, hogy megvédje őket. Van ilyen. Láttam én már olyat is, hogy a kakas összeverekedett még a pulykakassal is, hogy védje a területét s a tyúkjait. Hangosnak hangosak, bár engem ugyan nem zavarnak. A pulykák hangját pedig kifejezetten szeretem. Számomra vicces. A szüleidnek pedig örülniük kellene, hogy állatokkal szeretnél foglalkozni. Ritka az ilyen gyerek. A legtöbb korodbeli X-boxozik vagy számítógépezik a négy fal között naphosszat. Becsülendő dolog, hogy te élőlények gondozásán töröd a fejed.
2013. dec. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszolónak: Nagyon köszönöm ezeket a szép szavakat! (Anyunak ugyanezt elmondtam és már van 2 tyúkom és két gyöngyim!) A válaszodat köszönöm, kap egy nagyon de nagyon hasznos jelet!
2013. dec. 15. 12:57
 9/9 anonim ***** válasza:
Töltsd le a gyöngytyúk-fácán szoftvert az Internetről...
2014. jan. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!