Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Milyen fészket építsek a...

Milyen fészket építsek a majdem teljesen kifejlett japán törpetyúkjaimnak? 5-en vannak. Többi lent!

Figyelt kérdés
saját keltetésű japán törpetyúkjaim vannak. már majdnem teljesen kifejlettek,még a kis tarajuknak meg a tokájuknak kell megnőni. de ketten már teljesen kifejlődtek és eltojták az első tojásukat. viszont kellene nekik valami olyan fészek ami tetszik nekik,mert az első tojásukat a tetőre tojták. tudom hogy ez a fajta válogatós a fészkekkel kapcsolatban. ráadásul 2 közülük gatyás és azok még inkább válogatósak. de kéne egy fészek ami bejön nekik különben szanaszétt fog tojni 5 tyúkocska. van valakinek ebben tapasztalata hogy milyen fészket csináljak nekik? még attól is félek ha belemegy egy másik tyúk is abba a fészekbe akkor verekedés lesz mert nagyon agresszívek.
2013. dec. 8. 08:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem kell bonyolítani egy egyszerű fa láda vagy dobozka megfelelő. Nekem sima láda van vannak japánjaim is és sima tyúkok is, nem veszekednek rajta. De ha szeretnél lehet olyan hogy négy oldalról zárt fészek és az egyik oldalán van egy bemenő nyílás. 5 tyúknak két fészek elég szerintem, nekem van most a 15 tyúkra egy tojó hely. Ha van rá mód el lehet rekeszteni a tojatókat nádszövettel vagy valami bozóttal hogy még sötétebb védettebb legyen nekik.
2013. dec. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
oké kösz!
2013. dec. 8. 17:08
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem helyes. Mindig legaláább eggyel több fészek legyen, mint tyúk.
2013. dec. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!