Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Bárány tápot lehet adni nyúlnak?

Bárány tápot lehet adni nyúlnak?

Figyelt kérdés
2013. dec. 10. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Elvileg nem ugyanazt eszik a természetben sem (voltak legeltetési kísérletek is a témában), de ha a táp ugyanolyan értékű, mint a nyúlnak szánt tápok, helyettesíthető. (A neten két találomra kiválasztottat hasonlítottam össze, nem tűnik megfelelőnek. Bárány indító tápot láttam, a fehérjetartalma magasabb, a rosttartalma jóval alacsonyabb, mint a nyúltápoké.)
2013. dec. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2013. dec. 11. 05:24
 3/5 Timpike válasza:

Nem mindegy milyen tápot kap a kis kedvenced vegyél neki speciális tápot amibe benne vannak a vitaminok amire szüksége van.

Én az árkádban szoktam meg venni a Görimnek a tápját

2013. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 csabaaa1992 válasza:
Inkább ne adj neki báránytápot. Mennyi nyuszid van? Egyébként én semmiféle tápot nem adnék nyuszkónak, mert felfúvódhatnak tőle (tapasztalat). Neki is a legjobb, ha árpát, gabonát, zabot eszik. Ezek keveréke tökéletes számára. Egy kis kukoricát vagy lenn magot is adhatsz mindezekhez. A lenntől szép fényes lesz a bunda, erősek a körmök. Persze ezt igazán kis mennyiségben csak. Legjobb a zab és árpa együtt. Felénk 75 ft/kg a zab ára, árpáé szintén. Kukoricából is kevesebb javallt a magas keményítő tartalma miatt. Bár a legfontosabb ugye az a széna. Az abrak (fent írt szemestakarmány) csupán kiegészítés. A széna a nyúl emésztőrendszerének a legfontosabb. Valamint víz. Tévhit, hogy keveset isznak, igenis folyamatosan szükségeltetik tiszta víznek előttük lennie. Nyalósó is létezik kifejezetten nyulak számára. Kisállat kereskedésben biztosan kapni. Az ásványi anyag tartalma miatt kell. Egyébként, ha a vizébe egy pici almaecetet keversz, az biztosítja a vitaminszükségletét. Erős immunrendszere lesz tőle. De icipici kell csak ebből a vízbe és nem rendszeresen. Mondjuk havonta 1x nem árthat meg. Nasinak répát adj neki:)
2013. dec. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

5 anyám van 2 bak annak a szaporatai.

Kaptam egy zsák birkatápot azért kérdeztem lehet e adni nekik... ;)

2013. dec. 14. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!