Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Melyik állattal a legjobb...

Melyik állattal a legjobb most gazdálkodni, birkával, disznóval, marhával, vagy kecskével?

Figyelt kérdés
Melyiket veszik a legjobban? Vagy melyik a legjövedelmezőbb? Melyikkel van a kevesebb gond? Akik csinálják, vagy ismerik a szakmát, azoktól kérdezném.

2013. dec. 20. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
67%

1. birka

2. húsmarha


feltétel: 200/50 tenyészállat, 50-100 hektár saját legelő (vagy nagyon olcsó, nagy mennyiségű takarmány), 10-20 millió költőpénz a bér, gyógykezelés, szállítás stb. költségekre


3. kecske


ebből csak a kevés a jó, magadnak kell fejni, a sajtot meg eladni a piacon, legelő itt is kell.


4. sertés


kevés állatnál nem tudsz a nagyüzemi telepekkel versenyképes áron előállítani, itt is helyben kell magadnak eladni a húst, a Tesconál drágábban.


Azt SZÁMOLD ki, hogy mennyit tudsz termelni, mibe fog ez kerülni, és hol-mennyiért-mennyit fogsz eladni.

2013. dec. 20. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Helló, és kösz a választ!

Van mind, kivéve a szarvasmarhát, az is volt régebben. Csak nem nagyon vagyok még jártas az üzletelésben, és gondoltam itt is megkérdezem.

Van föld is, takarmány, meg legelő is, csak sajnos a legelő az nem valami sok, csak néhány hektár.

Mondjuk nagyban nem is gondolkodom először, mert mással is foglalkozom, de úgy gondolom, a már van erre lehetőség, akkor mindenképpen érdemes vele foglalkozni. Amúgy is szeretem őket, főleg a birkát és a kecskét, de a szarvasmarhán is gondolkodom. Ja, és a húsáért eladni persze...

2013. dec. 20. 19:21
 3/4 anonim válasza:

Az első hozzászólóval egyetértek de kiegésziteném a saját véleményemmel:

én csak házi kisgazda vagyok de úgy gondolom hogy kereset-kiegészitesnek elég kisebb mennyiségben is foglalkozni állatokkal, már csak saját célra is, hiszen akkor is megspórolsz több 10ezret havonta, nekem van 1 HA földem, van 2 kecském, tyúkok, pár malac, kacsa, liba, a föld felén az állatok egész évben tudnak legelni amelyiknek kell, a másikfelén pedig kukoricát tudok termeszteni meg búzát amit az állatok megesznek, betakaritas után még ugyan úgy tudok legeltetni azon a felén ahol ültetve volt, jövőre tervezem hogy veszek kb 15 juhot, de mindenképpen családi és baráti körben add el mert nem tudsz versenyképes lenni a 'nagyokkal' még ha azok a húsok egy lyukas garast nem érnek

2013. dec. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Én élő állat eladásában gondolkodom, semmikép sem a már feldolgozottban. Azt csak magunknak :) Tényleg ennyiből is jó, hogy nem kell vásárolni annyi ételt.

Ja, és sok szerencsét hozzá neked is! A juhok azok nagyon jók, csak néha hangosak! :)

2013. dec. 23. 20:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!