Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Vannak itt olyanok akik...

Vannak itt olyanok akik állattartásból élnek?

Figyelt kérdés

Milyen állatok tartotok?

És miért pont olyat?



:D:D


2014. jan. 10. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Tudod, akik megélhetésből csinálják, azoknak kevés ideje van interneten böngészni. Aki állatot tart, az elsősorban állatszeretetből tart olyan állatot, amilyent. Mindenki kicsiben kezdi, a családnak tarja őket,nem rögtön megélhetésből csinálja. Aztán híre megy, hogy milyen finom a pl.: a nála felnevelt sertés húsának, vagy jó a tojás nála és így tovább. Ez egy útja annak, hogyan kezdi el valaki megélhetésből csinálni. Persze lehet másképp is.
2014. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 gergo1998 ***** válasza:

mi régebben tehenekeet tartottunk 4-5 darabot, bikákat is hízlaltunk, de azt keveset, csak egye jobban vitte a pénzt, és 2 éve befejeztük :/

és a miértjét nem tudom, talán mert el tudtuk adni a tejet, és a bikákat is el lehetett adni, de a végére egyre nehezebb volt

2014. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Disznó, birka, kecske, tehén, baromfi, a legjobb mindegyikből tartani valamennyit.

Aztán rájön az ember hogy melyik a legjobb, ha van rá vevő, akkor menni fog.

2014. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

tehén= kell a teje, szaporítva el lehet adni a borját

disznó=kocát fialtatni, levágni

tyúk/kakas= tojás, szaporítás, hús

liba/kacsa= szaporítva eladható, hús

2014. jan. 11. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most úgy elsőszámú haszonállatként csak tyúkokat.Elsősorban tojásukért,és húsukért.Haszon van belőlük,mert jönnek tojásért,és eltudunk/tudok adni annyit amennyi marad/van,meg tavasszal és nyáron kelnek +-ba kiscsibék.Egyet értek az első válaszolóval.Aki valóban szereti az állatokat,annak ez hatalmas élmény.Én állatbolond vagyok,de a haszonállatok fele hajlok.Hamarosan kb. 2-4 év múlva lesznek más állatok is,de eddig még tervbe van,de nem sokáig lesz csak tervbe.Nagyon régen is még nagymamámék idejébe is rengeteg állatjuk volt mamáméknak.Ahogy említettem pár év múlva ezeket veszem.:

Tehén:Tejéért,lenne itt a faluba bőven rá kereslet.

Nyulak:Szintén haszon,mert szeretem a nyúlhúst,+tudok hirdetni és eladni is húsvétra is.

Kacsák:Tojásukért,és húsukért.Eltudom adni akár konyhakészen is,meg persze télire jó csemege a kacsahús.

Liba:Húsuk miatt.Régen megmellezték őket,de manapság mit tudjak csinálni a libatollakkal.

Disznó:Húsáért elsősorban a haszon,itt nálunk falun szokott úgy menni,hogy aki disznókat tart és vágnak le egy nap ketőtt,akkor az egyik a családé,a másikat meg megveszi egy ismerős vagy egy barát.Meg persze lehet malacoztatni is,és azokat is jó pénzért ellehet adni.

Lovak:Kettő lenne,az egyik egy hidevérű,amit mezőgazdasági pl.:szánátsra használnék,meg a szekeret ő húzná,és vinné el a trágyát,vagy hozná haza a szénát/szalmát.Nem tudom lehet-e még lóval szántani.Van rá alkalmas eke.Lenne még egy másik is ami egy melegvérű lenne pl:kisbéri,vagy magyar félvér,amit meg elsősorban hobby célra ésmunkára használnám pl.:lovaglás,meg ő is húzná a szekeret a másikkal együtt.

Juh:Szerintem ez is haszon,mert tavasztól-nyárig lehet hogy előszeretettel veszik a birkákat,amik egy, vagy fél évesek.+ellehet őket vinni Herendre és leadni őket,a húsuk is jó,és konyhakészen vagy élve is ellehet őket adni,jó barátnak,idegennek,vagy ismerősnek.

Macska:Szinte látom előre hogy kelleni fogk,mert lesz egér.Bár most is van öt macska,amik remélem még 3-4 évet kibírnak ilyen haszonállatok nélkül.

Kutya:Na abból kuvasz és pumi lenne.Kiváló pásztor és örző,jelző kutyák.Most is van egy keverék kis testű kutya,de ő is jó terelő.

Mindennek eljön az ideje,már nekem se kel sokast várnom rá.Nagy munka lesz,de megfogja érni.Lehet első nekifutásra nehezen fog indulni,de majd belejövünk.És te kedves kérdező,te is megpróbálkoznál ezzel az életmóddal?Annyit ajánlok hogy vágj bele,mert egyik ismerősöm akik idősek már,de állattartásból élnek és elég jól megy nekik.

2014. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Helló, harmadik vagyok.

Utolsó, te aztán tényleg belelendültél a tervezésbe :) De nem baj, ez a helyes hozzáállás.

gergo1998, biztos nem volt a kiadások és a bevételek aránya megfelelő. Ha sikerül valamit eladni, akkor az már elég jó helyzet, csak ez is változó, mikor melyiket, melyik fajtát mennyiért. Nyilván arra kel figyelni, hogy mellette sokat ne költsön az ember. A juhok, marhák éppen azért jók, mert alapból egy legelő kell nekik, kaszáló, legyen fű, széna, ez meg az. Dara, táp szempontjából, ha valakinek van pár hektár földje, abból egy nagyobb állományt is el tud látni, a szalma mehet alájuk, a kukoricalevelet megeszik. De abrak, tehát szemestakarmány, meg dara, ilyenek, a birkának, tehénnek, nem kell annyi, mint a disznónak, ami csak azt tömi magába. A tehén 9 hónapig vemhes, mint az ember, viszont ha megszületik, akkor pár hónap alatt is komoly súlygyarapodást tud elérni, minimális ráfordítással is... Csak legyen aki megveszi. Felvásárlókat kell keresni, vásárokon eladni. Ilyenkor papír is kell hozzá (legtöbbször, mivel így legalális, alapból orvosi, meg őstermelői stb. de ezeket nem tart semeddig se megcsináltatni). Persze eladni ellehet másképp is, ha van rá vevő. Csak így megnő a lehetőségek száma. Évi 600 ezer forintig nem kell elszámolni róla egyáltalán, azon felül már igen, dehát itt is az számít, mi kerül be a nyilvántartásba, nyilván aminek nyoma sincs, azt nem fogják keresni :)

Én egyébként élőállat eladásával foglalkozom, csak otthonra szoktam "feldolgozni", bár tejet adtunk el régebben. Emellett még marad a terményből is eladásra (pedig nem annyira sok föld van). A lényeg hogy ha minél önellátóbb vagy, annál jobb. Ha hívnod kell másokat, hogy szántsanak, vessenek, stb, akkor fizetned kell, de ha van egy kis traktorod, meg eszközök hozzá, akkor arra nem, csak a karbantartásra, üzemanyagra, meg ilyenekre kell, dehát ez nem lesz annyi.

Emellett nem kell ételre se annyi, otthonit ehetsz, ami lehet hogy jobb minőségű. Vethetsz is, gyümölcsöt is termeszthetsz, stb. Nem kell agyonpermetezned.

Ha vannak anyadisznóid, igaz hogy azok zabálnak, de a malacokat ő neveli fel, sokat nem kell rájuk költened, így aztán ha eladod is, még olcsóbban is, veszteséged nincs rajta. A lényeg hogy a bevétel-kiadás arányát kell figyelni.

Az állatok törődést, figyelmet, munkát igényelnek, de sok szeretet is adnak. Az is jó dolog ha az ember a maga ura lehet, kirúgástól sem kell félni, de ennél is vannak hullámvölgyek. Kezdetben kicsiben, aztán majd beindul, és ha sikerül mellette félretenni is, akkor már elég sikeres a dolog.

2014. jan. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!