Kezdőoldal » Állatok » Haszonállatok » Szoktatok manapság kakast...

Szoktatok manapság kakast vágni? Ti hogy vágjátok le?

Figyelt kérdés
Kaptam két kakast le szeretném vágni,még nem vágtam soha szeretném tudni hogyan kezdjek hozzá? Egyedül kell végig csinálnom ha tud valaki tanácsot adni írja meg.

2014. jan. 21. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy szoktam, hogy összekötöm a lábait, leteszem a földre, rálépek a két szárnyára úgy, hogy ne tudja őket kihúzni (ha idősebb kakas, kell erő a lefogásához), megfogom a fejét, hátrahajtom, a feje alatt jól átvágom a nyakát, kicsorgatom a vérét. Ne engedd el túl hamar, mert akkor még ugrál össze-vissza elvágott nyakkal.
2014. jan. 22. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%

Nálunk nem a késsel elvágós, hanem a fejszés módszer vált be, utána két lehetőség. Ha van kedvem-türelmem kopasztani, akkor előbb szárazon kitépem a tollait, amit tudok, utána a maradékot forró vízzel leöblítés után. Ha nincs kedvem, akkor a két hátsó lábánál fogva felakasztom mint a nyulat szoktuk és megnyúzom - tudom, ez vétek és pazarlás, de nem mindig van időm cicizni vele.

A belsejét úgy veszem ki, hogy hátul kinyitom, óvatosan, hogy ne szakadjon el a bél, a kloakát óvatosan körbevágom, és az egész hóbelevancot egyben kihúzom, van hogy a nyelőcső is szépen kijön. Aztán válogatok. :)

2014. jan. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kakast nemvágom le mert a csörével ugynéz felém mint egy viperakigyó védekezik féltem az egészségem meg a szememet nemkell nekem a kakas hús nemjó rántva se inkább szélnek erestem
2014. okt. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!